Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Lider Platformy Obywatelskiej spotkał się z Merkel

/24.09.2018/ Szef PO Grzegorz Schetyna poinformował, że rozmawiał z kanclerz Niemiec. Mówił, że rozmawiali między innym o budżecie unijnym, w tym o środkach europejskich dla polskich samorządów. Rozmowa miała dotyczyć także Nord Stream 2 oraz wspólnej polityki Unii Europejskiej po wyborach do Parlamentu Europejskiego.
"Bardzo dobre spotkanie w Berlinie z kanclerz Angelą Merkel. Rozmawialiśmy o budżecie unijnym - w tym o środkach europejskich dla polskich samorządów, o Nord Stream 2 oraz o wspólnej polityce UE po wyborach do Parlamentu Europejskiego" - napisał lider Platformy na jednym z portali społecznościowych.Nie padło nic o tym, czy lider PO rozmawiał o sytuacji w Polsce i ewentualnej pomocy Berlina dla opozycji, w tym dla PO. Można się jedynie tego domyślać po tym, co Schetyna napisał dzień przed spotkaniem. Schetyna żalił się na obecny rząd.  Pisał  między innymi: „Rząd PiS, jak inne skrajne siły w Europie, pogłębia podziały, promuje model rządów bliski tureckiemu i rosyjskiemu, gra na rywalizację nacjonalizmów. To droga ku zgubie i Polski, i Europy" - ocenił lider PO. "Jest i dla Polski, i dla Europy lepsza droga. Współpraca odpowiedzialnych sil europejskich - z lewa, prawa i centrum. Tych, którzy rozumieją: choć się różnimy, powinniśmy działać wspólnie. Zaczynamy teraz" - dodał Schetyna.Źródło: https://fakty.interia.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

reklama