POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  

Koniec małżeństwa byłego prezydenta Niemiec Christiana Wulffa?!


/08.01.2012/ Bild.de poinformował o formalnym rozstaniu byłego prezydenta RFN Christiana Wulffa ze swoją  żoną Bettiną. Wulff rozstaje się już z drugą swoją małżonką. Bo tę pierwszą opuścił właśnie dla Bettiny. Ta sama gazeta kiedy rok temu Wulff odchodził w niesławie ze stanowiska stała na czele niemieckich mediów domagających się głowy Christiana Wulffa. Teraz napisała, że małżeństwo Wulffów Christiana i Bettiny nie przetrwało próby czasu W zaledwie rok po wyprowadzce z pałacu prezydenckiego złożyło u prawników stosowne dokumenty formalizujące ich rozstanie. Niemiecka bulwarówka napisała, że Bettina / 39 lat/ była najwyższą „pierwszą damą” jaką Niemcy w ogóle miały, ale też najkrócej się cieszącą się tym tytułem. Gazeta dalej piszę, że Niemcy już nie mają swojej „Michael Obama”. Teraz miliony Niemców się pyta co będzie z nią i z nim?

O Bettinie mówią, że to silna kobieta. Już teraz ma własną firmę, a gazeta spekuluje, że prędzej czy później przyjdzie pora na nowego męża. Bild.de nakreśla jednak postać Christiana dużo mniej korzystnie niż jego można już chyba powiedzieć ex- drugiej żony. Po pierwsze Wulff ma zobowiązania wobec pierwszej żony, będzie zapewne płacił na dzieci. Bild.de pisał, że i polityczna przyszłość Wulffa jest pod dużym znakiem zapytania. Był wprawdzie na samym szycie, ale z niego boleśnie spadł. Bild.de dywaguje, że powrót Wulffa na eksponowane miejsce w polityce jest prawie wykluczony. No cóż my w Polsce wiemy, że słowo „prawie” robi wielką różnice i jednak czas pokaże co będzie dalej. Nie są to łatwe chwile dla byłego niemieckiego prezydenta. Można mu tylko współczuć.


Klar ist: Für den gemeinsamen Sohn (4) wird er definitiv zahlen. Und dann sind da noch die Anwaltskosten, die sich im vergangenen Jahr aufgetürmt haben dürften.

Wulffs Zukunft? Ein politisches Comeback gilt als ausgeschlossen. Zu vielen alten Parteifreunden gibt es keinen Kontakt mehr. Dafür spricht Wulff selbst wieder. Vor Wochen meldete er sich in Heidelberg auf dem Podium zurück. Es ging um sein Lieblingsthema: Integration.

Wird die Gesellschaft ihn wieder integrieren? Er muss abwarten, ob die Staatsanwaltschaft in den nächsten Wochen Anklage erhebt – oder nicht ..”


źródło: bild.de

070113 Katowice Image Banner 160 x 600
Zbierz 4012013 Image Banner 600 x 400
220812 sym_pan_200x200 Image Banner 200 x 200
051112 de_728x90 Image Banner 728 x 90
reklama
reklama
reklama
reklama
sarenza_wyprzedaz Image Banner 250 x 250
190412_tauriworld_DE 250x250_DE Image Banner 250 x 250
www.travian.pl