Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Jak poinformowała prokuratura w Dreźnie, kolekcja dzieł sztuki „nie pojawiła się ponownie w całości”. Na przykład brakowało naramiennika z „Saksońską bielą”, który został uszkodzony podczas kradzieży, oraz dużej kokardy na piersi królowej Amalie Auguste.  

W toku śledztwa zatrzymano sześciu podejrzanych, od końca stycznia przed sądem okręgowym w Dreźnie toczy się proces o kradzieże, podpalenia. Oskarżeni są członkowie znanej berlińskiej rodziny klanowej. Wśród odnalezionych rzeczy znaleziono gwiazdę polskiego Orderu Orła Białego.

Odzyskane przedmioty zostały teraz przewiezione z Berlina do Drezna, gdzie najpierw zostaną sprawdzone pod kątem ich autentyczności i kompletności.
Źródło: https://www.spiegel.de


Der Spiegel: Po trzech latach od włamania do skarbca w Dreźnie  odzyskano gwiazdę polskiego Orderu Orła Białego

(17.12.2022)Jak informuje Der Spiegel po trzech latach od włamania do skarbca w Dreźnie śledczy odnaleźli część łupu. Wśród odnalezionych rzeczy znaleziono gwiazdę polskiego Orderu Orła Białego. Skradzione klejnoty były warte łącznie 113 mln euro. W listopadzie 2019 r. włamywacze ukradli klejnoty warte miliony z historycznego Zielonej Krypty (Grünes Gewölbe)  Skarbca w Dreźnie: 21 sztuk biżuterii wysadzanej ponad 4300 diamentami i brylantami, które niegdyś należały do   saksońskich władców.

SPOŁECZEŃSTWO

reklama
reklama