Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Radio Zet: Wstrząsające wyniki śledztwa dot. uboju krów w Niemczech

/18.04.2019/Skandal z chorymi krowami w Niemczech. Radio Zet informuje o tym, że niemieccy obrońcy zwierząt opublikowali wyniki śledztwa dotyczącego hodowli krów mlecznych w Dolnej Saksonii. Na filmie przygotowanym przez Fundację SOKO Tierschutz widać chore, ranne zwierzęta, które przewożone są na ubój. Niektóre nie mają siły stać na nogach, są kopane, bite i wciągane za pomocą liny do samochodów transportowych.
Jak informuje Radio Zet to podobny przypadek do tego, który miał miejsce w mazowieckim Kalinowie koło Ostrowi Mazowieckiej kilka miesięcy temu. Wtedy reportaż o nielegalnym uboju tzw. leżaków wyemitowała telewizja TVN24, co odbiło się szerokim echem w całej Unii Europejskiej. Niemiecka fundacja twierdzi, że w samej Dolnej Saksonii w ciągu pół roku miały miejsce cztery tego typu przypadki. Niewykluczone, że mogło być ich o wiele więcej, a to tylko czubek góry lodowej.

Jak donosi niemiecka telewizja ARD, minister rolnictwa nazwała te działania kryminalnymi. Mięso z rzeźni częściowo zostało zabezpieczone i jest badane. We wcześniejszych przypadkach ubojnie zostały zamknięte, a postępowanie wszczęła prokuratura. Tymczasem niemiecka fundacja opublikowała w sieci wstrząsające wideo.


Mięso z niemieckich rzeźni, gdzie dochodziło do nielegalnego uboju trafiło do Holandii, ale jak donosi Radio Zet być może również niewykluczone do Polski.

Sprzedaż chorych krów się opłaca

Obrońcy praw zwierząt mówią że w Niemczech to problem systemowy. Rolnikom po prostu sprzedaż chorych krów się opłaca. Zwierzęta według prawa powinny zostać uśpione w gospodarstwie na koszt rolnika.
Radio Zet :   „Anna Żuchniewicz z fundacji VIVA mówi, że w dyskusjach o takich przypadkach zwraca się uwagę na jakość mięsa, a trzeba także zauważyć znęcanie się nad zwierzętami.
Krowa żyje 5-6 lat, w trakcie tego życia jest sztucznie zapładniana, żeby podtrzymać produkcje mleka. Kilka razy z rzędu jej dzieci są zabierane- jest to cierpienie psychiczne

Żuchniewicz dodaje, że „konsekwencje takiej permanentnej produkcji mleka to między innymi choroby - zapalenie wymion, problemy z układem ruchowym. Po kilku latach nie mogą nawet stanąć na nogach o własnych siłach, co widać na najnowszym nagraniu z Niemiec"”.
O tym procederze w Niemczech zapewne wiedzą władze UE, ale jakoś zapadła dziwna cisza.

 

Źródło: www.wiadomosci.radiozet.pl, serwis YouTube

reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Fot.Screen serwis YouTube