Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Niemcy: Seehofer o syryjskich uchodźcach spędzających urlop w Syrii
/19.08.2019/ Minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer zapowiada ostrzejszy kurs wobec syryjskich uchodźców spędzających urlop w Syrii. Ilu ich jest, tego szef MSW nie zdradził.
"Kto jako syryjski uchodźca spędza regularnie urlop w Syrii, ten nie może przecież powoływać się poważnie na to, że jest w niej prześladowany. Takim uchodźcom musimy odebrać ich dotychczasowy status ", powiedział federalny minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer w wywiadzie dla "Bild am Sonntag".
Uchodźcy po lupą
Jeśli Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców  (BAMF) stwierdzi, że któraś z osób ubiegających się o azyl polityczny w Niemczech odwiedza swój kraj pochodzenia, jest on
reklama
zobowiązany sprawdzić, czy w dalszym ciągu przysługuje jej status uchodźcy, wyjaśnił szef niemieckiego MSW. Seehofer poinformował, że władze RFN pilnie obserwują rozwój sytuacji w Syrii. "Jeśli położenie na to pozwoli, przystąpimy do akcji odsyłania syryjskich uchodźców do kraju", dodał.
Na urlop do Syrii
Seehofer najwidocznie odniósł tę wypowiedź do Syryjczyków, którzy po ucieczce ze swego kraju ogarniętego wojną domową i złożeniu wniosku o azyl polityczny w Niemczech, regularnie udają się do swej ojczyzny , aby odwiedzić krewnych, albo spędzić tam urlop. Ile osób postępuje w ten sposób, tego minister Seehofer nie powiedział.
Od chwili wybuchu wojny domowej w Syrii przed ponad ośmiu laty, do Niemiec uciekło około 780 tysięcy Syryjczyków. W tej chwili oddziały wierne syryjskiemu prezydentowi al-Asadowi dzięki militarnemu wsparciu Rosji ponownie kontrolują większość terytorium kraju.

reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.