POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
reklama
reklama
reklama
W Niemczech nie podobała się wypowiedź Wałęsy o homoseksualistach

/04.03.2013/ Niemiecki „Bild” pisał o Wałęsie, który włączył się w dyskusję o gejach. Niemiecka poczytna gazeta zasugerowała, że w trakcie dyskusji o związkach homoseksualnych działacz robotniczy, laureat pokojowej Nagrody Nobla kompletnie się pogubił, a nawet wykoleił. Podkreślono, że Wałęsa uważa, że homoseksualni parlamentarzyści powinni siedzieć w ostatnim rzędzie, a nawet poza murem.  A parady gejów i lesbijek nie powinny mieć miejsce w centrum miasta a gdzieś na jego obrzeżach.  

„In Polę ist ein politischer Streit um eingetragene Partnerschaften für homosexuelle Paare entbrannt. Die liberalkonservative Regierung und die Linksopposition bereiten dazu Gesetzesinitiativen vor. Dagegen lehnen nationalkonservative Politiker rechtliche Verbesserungen für schwule und lesbische Paare ab”.  

Źródło: http://www.bild.de/politik/ausland/homosexualitaet/hetzt-gegen-schwule-29345532.bild.html 04.03.2013.

Niemiecka bulwarówka pisze, że w Polsce rozgorzała dyskusja na temat związków partnerskich. Ale również w Niemczech trwa obecnie kłótnia o legalizację małżeństw homoseksualnych. Tam również nie wszyscy są przeszczęśliwi, że homoseksualiści dostaną przywileje i będą mieli takie sam prawa jak mama  tata wychowujący dzieci.
Coupon Banner Image Banner 180 x 150