Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

„General-Anzeiger” pisze, że rakieta uderzyła w polską wieś Przewodów, zaledwie sześć kilometrów od granicy z Ukrainą. Zginęło dwóch cywilów. Obecnie Zachód przyjmuje, że był to ukraiński pocisk przeciwlotniczy, służący do obrony przed atakami rosyjskiej armii. Bezpośrednio po wybuchu doniesienia medialne mówiły także o rosyjskim pocisku. „General-Anzeiger” pisał, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski do tej pory utrzymywał, że był to rosyjski pocisk, ale powiedział, że nie ma 100% pewności, co się stało.

Niemiecka propozycja jest interesująca, ale już teraz są pewne spekulacje, co do szczegółów współpracy. Czy to jest realne, czy może być to już nie pierwsza deklaracja mająca posłużyć jedynie dla niemieckiego rządu jako przykład, że „chcieliśmy pomóc”. Jak wiadomo „diabeł tkwi w szczegółach”, ale na pewno warto pochylić się nad propozycją Berlina. Sytuacja w Przedowowie pokazała, że należy jeszcze mocniej zadbać o to aby rakieta ani rosyjska ani ukraińska, nie wyrządziła więcej szkód Polsce i Polakom. A temu właśnie posłuży szczelny i nowoczesny system obrony rakietowej.
Źródło: https://ga.de/news/politik/deutschland/deutschland-will-polen-mit-patriot-abwehrsystem-unterstuetzen_aid-80258187

General Anzeiger: Niemcy chcą wesprzeć Polskę systemem obrony Patriot

(21.11.2022)Gazeta z Bonn pisze, że Niemcy chcą wesprzeć Polskę systemem obrony Patriot. General Anzeiger pisała, że minister Lambrecht powiedziała, że w konsekwencji tego wydarzenia Sojusz musiał jeszcze lepiej współpracować w zakresie obrony przeciwlotniczej. Dotyczy to w szczególności partnerów z NATO, takich jak Polska, Słowacja i kraje bałtyckie, które bezpośrednio graniczą z Rosją i Ukrainą.  Kilka dni temu na Polskę spadła rakieta, zabijając dwóch cywilów. Minister obrony Lambrecht chce teraz zaoferować sąsiedniemu krajowi wsparcie w zabezpieczaniu przestrzeni powietrznej. Minister obrony Christine Lambrecht (SPD) chce pomóc Polsce systemem obrony Patriot. „Zaproponowaliśmy Polsce wsparcie w zabezpieczaniu przestrzeni powietrznej – naszymi Eurofighterami i systemami obrony powietrznej Patriot. Jesteśmy już z nimi na Słowacji – chcemy przedłużyć tam naszą obecność do końca 2023 roku, być może nawet dłużej” – powiedziała niemiecka minister obrony dla dwóch niemieckich gazet „Rheinische Post” z Düsseldorfu i „General-Anzeiger” z Bonn.

POLITYKA

reklama
reklama