Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Afera korupcyjna z udziałem wiceszefowej Parlamentu Europejskiego zatacza coraz szersze kręgi. Afera korupcyjna na szczytach unijnej władzy głośna jest także w naszego zachodniego sąsiada. Die Welt pisał, w jednym z kilku artykułów poświęconym tej aferze, że Grecja zamraża aktywa wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego Ewy Kaili. Po ujawnieniu podejrzeń o korupcję UE w związku z Katarem eurodeputowany CDU Dennis Radtke wezwał rząd federalny do przeglądu kontraktów na dostawy gazu z Katarem.

„Musimy zadać sobie pytanie, czy Zachód chce nadal wspierać ten skorumpowany reżim w Zatoce Perskiej miliardami euro na zakup gazu, czy też relacje biznesowe nie powinny zostać lepiej zamrożone z powodu obecnej sytuacji” – wyjaśnił Radtke w poniedziałek cytowany w Die Welt.  Afera korupcyjna z udziałem wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego może mieć zatem bardzo duże konsekwencje dla niemieckiej polityki energetycznej. Kalili nie jest jedyną podejrzaną o różne korupcyjne działania. Również wokół szeowej Komisji Europejskiej pojawiło się wiele niejasności.  Jakiś czas temu  „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ donosił o  śledztwie europejskiej prokuratury i  podejrzeń wobec von Leyen. Prokuratura Europejska (EPPO) bada zakupy szczepionek przez UE – pisał Frankfurter Allgemeine Zeitung. Gazeta pisała, że podejście Komisji Europejskiej do zamówień szczepionek było wielokrotnie krytykowane. Śledztwo w tej sprawie cały czas prowadzi Prokuratura Europejska.
Źródło: https://www.welt.de/politik/ausland/plus242629901/Eva-Kaili-Das-umfangreiche-Netzwerk-der-festgenommenen-EU-Vizepraesidentin.html?icid=search.product.onsitesearch,  https://www.welt.de/politik/ausland/article242634627/Korruptionsaffaere-CDU-Politiker-fordert-Pruefung-der-Gasvertraege-mit-Katar.html?icid=search.product.onsitesearch


Die Welt: Afera korupcyjna na szczytach władz UE. Wiceprzewodnicząca UE chwaliła Katar jako „pioniera w dziedzinie praw pracowniczych”. Grecja „zamraża” jej majątek

(12.12.2022)Niemiecka gazeta „Die Welt” pisze, że w ostatni weekend śledczy przeszukali mieszkanie wiceprzewodniczącej UE Evy Kaili. Mówi się, że grecka socjalistka została opłacona przez Katar za wpływanie na decyzje polityczne na korzyść kraju. Trzej inni urzędnicy UE są również podejrzani o korupcję. Ta sama gazeta pisała, wiceprzewodnicząca UE chwaliła Katar jako „pioniera w dziedzinie praw pracowniczych”, a teraz Grecja zamraża jej majątek.

POLITYKA

reklama
reklama