Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Sueddeutsche Zeitung: Służby mają dostać prawo do inwigilowania dziennikarzy
/31.05.2019/„Sueddeutsche Zeitung” bije na alarm. Niemieckie MSW przygotowuje ustawę, która da prawo służbom do internetowego inwigilowania dziennikarzy i redakcji. To atak na wolność prasy – ostrzega gazeta.
Minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer chce przyznać Urzędowi Ochrony Konstytucji prawo do tajnego inwigilowania w internecie dziennikarzy i całych redakcji – pisze dziennik „Sueddeutsche Zeitung” (SZ). Ponad pół wieku po skandalu związanym z tygodnikiem „Der Spiegel”, kiedy to policja wtargnęła do pomieszczeń redakcji w Hamburgu, byłoby to „wyraźne złamanie dotychczasowego prawa” – ocenia Ronen Steinke. 
Obowiązujące obecnie przepisy chronią redakcje przed rewizją, co ma zapewnić ochronę tajemnicy dziennikarskiej. Projekt nowego prawa ma umożliwić niejawną kontrolę internetową redakcji za pomocą programu szpiegowskiego, bez zezwolenia sądu – alarmuje autor powołując się między innymi na


organizację „Reporterzy bez Granic”.
reklamaDziennikarze tracą ochronę
Projekt ustawy zapewnia ochronę przed inwigilacją przedstawicielom zawodów, których działalność opiera się na wzajemnym zaufaniu. Autorzy nowych przepisów powołują się na kodeks postępowania karnego, który zapewnia duchownym, adwokatom, lekarzom, posłom i dziennikarzom prawo do odmowy składania zeznań, i deklarują gotowość do akceptacji tej ochrony – jednak tylko czterech pierwszych grup zawodowych.
„Dziennikarze są piątą grupą” – zaznacza Ronen. „Oznaczałoby to podważanie filaru wolności prasy  w Niemczech, jakim jest tajemnica redakcyjna” – powiedział szef „Reporterów bez Granic” Christian Mihr. Informatorzy musieliby obawiać się, że dziennikarze nie będą w stanie chronić źródeł informacji, jeżeli służby będą mogły włamać się do redakcyjnych komputerów bądź smartfonów dziennikarzy.

reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Do sprzedania unikatowy obraz autorstwa m.Kowalsky, wykonany w jednym egzemplarzu i posiadający certyfikat. "Dom z chimerami" jest najprawdopodobniej unikatem w skali kraju. Obraz w ramie "postarzane złoto".

Zainteresowani proszeni o kontakt majlowy: kontaktmk@interia.pl


więcej info:

Obraz pt. Dom z chimerami

Wykonanie: mKowalsky

Data wykonania: 2019 rok.

Obraz jest wykonany: tusz, ołówek, farba akrylowa

Wymiary: szerokość 26,98 cm, wysokość 20,30 cm

Obraz pokazuje Dom z chimerami lub Dom Horodeckiego to budynek wzniesiony w latach 1901-1902 w Kijowie. Powstał według projektu Władysława Horodeckiego, polskiego architekta porównywanego z Gaudim..

Obraz wykonany jest tylko w jednym egzemplarzu i posiada dokument poświadczający jej autentyczność.

SPRZEDAM