Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Przeprowadzony na zlecenie Ministerstwa Gospodarki test warunków skrajnych dla systemu elektroenergetycznego wykazał, że kryzys jest bardzo mało prawdopodobny – powiedział szef resortu Robert Habeck w ostatni poniedziałek w Berlinie. Dodał przy tym, że nie można jednak całkowicie wykluczyć najgorszego scenariusza.

– Wyniki testu warunków skrajnych wykazały, że musimy na wszelki wypadek zimą 22/23, w ograniczonym stopniu i czasie, stworzyć rezerwę z dwóch południowych elektrowni jądrowych Isar 2 i Neckarwestheim –zakomunikował polityk Zielonych.

Ponadto tygodnik „Der Spiegel” w wydaniu internetowym informuje, że rząd federalny pozostawia otwarte drzwi dla dalszej eksploatacji trzech pozostałych elektrowni jądrowych w Niemczech tak w przyszłym roku.  Teoretycznie elektrownie powinny przestać działać na początku 2023 roku.

Robert Habeck mówił o napiętej sytuacji w systemie elektroenergetycznym w tym roku. Wspomniał o wyłączonych ze względu na prace konserwacyjne elektrowniach atomowych we Francji i problemach z chłodzeniem reaktorów południowoniemieckich elektrowni atomowych w związku z niskim stanem wody w Renie.Źródło: www.dw.de, www.rp.pl, www.spiegel.de,


Niemcy przedłużają działanie elektrowni atomowych

(06.09.2022)W związku z kryzysem energetycznym w Europie niemiecki minister gospodarki Robert Habeck chce utrzymać dwie południowoniemieckie elektrownie atomowe w rezerwie do kwietnia 2023.   Czy wycofywanie się z energetyki jądrowej zostanie jednak w Niemczech opóźnione? Rząd federalny chce jeszcze zastanowić się nad ewentualnym dalszym funkcjonowaniem trzech niemieckich reaktorów. Na to wygląda, że znów nie będzie zamknięcia siłowni atomowych. Przypomnijmy, że Niemcy "zamykają" swoje elektrownie atomowe już od kilkunastu lat.

GOSPODARKA

reklama
reklama