Główna Redakcja Archiwum
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności  Jęśli tego nie akceptujsz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

(03.02.2022)Mimo zmian w niemieckiej polityce wobec Kremla, mimo  inwazji na Ukrainę były kanclerz Gerhard Schröder trzyma się przyjaźni z Władimirem Putinem i rosyjskich powiązań biznesowych – pisał o tym portal stacji WDR. Nawet w Niemczech i w szeregach jego własnej partii nie wszystkim się to podoba. Padają oskarżenia o chciwość. "Zawsze tylko brać, brać, brać, brać..." - mówi lokalny polityk SPD. Po agresji Rosji na Ukrainę były kanclerz Schroeder wezwał do jak najszybszego zakończenia wojny.  Na tyle starczyło mu odwagi i determinacji. Ale ze swojej strony nic nie zmienił wobec Władymira Putina. Były niemiecki kanclerz Gerhard Schröder nadal jest szefem rady nadzorczej rosyjskiego koncernu energetycznego Rosnieft. Ponadto  zajmuje stanowiska kierownicze w projektach rurociągów Nord Stream i Nord Stream 2, który z powodu sankcji jest obecnie najwyraźniej niewypłacalny. Również w Gazpromie jest w trakcie rozmów o posadę" - przypomina portal WDR.

Wojna, wojną, ale były niemiecki kanclerz nadal trzyma z Putinem

Gerhard Schröder pomimo inwazji  jest wierny Putinowi.  Nawet w Niemczech i w szeregach jego własnej partii nie wszystkim się to podoba

POLITYKA

Szef SPD w Nadrenii Północnej-Westfalii Thomas Kutschaty oczekuje, że Schröder "natychmiast zakończy swoje powiązania gospodarcze, stosunki i stanowiska w radzie nadzorczej w związku z Rosją, Putinem". Klub piłkarski Borussia Dortmund rozważa odebranie mu członkostwa honorowego. Niedawno zrezygnowali z pracy w biurze w Niemczech jego pracownicy.  Ale na to wygląda, że dla byłego kanclerza Niemiec i tak przyjaźń z Władymirem Putinem jest ważniejsza.


źródło: https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-gerhard-schroeder-trzyma-sie-rosyjskich-powiazan-biznesowych,nId,5865194#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chro mereklama
Fot. Wyk. Foto z Wikipedii
Gerhard Schöder
reklama
Czytaj także:

Komentarz: 
Socjaldemokrata 
niemieckie 
„państwo cywilne” 
przekształca 
w „mocarstwo 
militarne”

WIĘCEJ