Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Policja z Niemiec i Polski wspólnie przeciwko przestępcom

/05.09.2018/ Kradzieże i włamania wciąż dają się we znaki mieszkańcom polsko-niemieckiego pogranicza. Pozytywnym zjawiskiem jest coraz lepsza współpraca policji obu krajów, która coraz skuteczniej depcze przestępcom po piętach.
Okazją do oceny dotychczasowej współpracy oraz do rozmów o dalszym rozwoju kooperacji była wizyta w stolicy Brandenburgii – Poczdamie delegacji Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) z komendantem tej jednostki, nadinspektorem Kamilem Brachą na czele. Funkcjonariusze CBŚP przeprowadzili rozmowy w landowym urzędzie kryminalnym (LKA) w Eberswalde – poinformował we wtorek rzecznik brandenburskiej policji.
reklama


Policja w Niemczech podlega władzom krajów związkowych – landów. Jedynie policja federalna (Bundespolizei), która ochrania dworce kolejowe, porty lotnicze i inne strategiczne obiekty, a także walczy z międzynarodowym terroryzmem, znajduje się w gestii niemieckich władz centralnych w Berlinie.  
Wzorowa współpraca, ale może być jeszcze lepiej
„Owocna współpraca z policją polską osiągnęła poziom nieznany dotychczas w historii naszych służb” – oświadczył szef policji w Brandenburgii Hans-Juergen Moerke. Jak dodał, ze swoim polskim partnerem nadinspektorem Brachą uzgodnił „zintensyfikowanie działań w walce przeciwko przestępczym bandom”. „Tylko wtedy, gdy będziemy działać razem, uda się nam sprawnie prowadzić śledztwa, identyfikować sprawców i aresztować przestępców” – podkreślił Moerke.reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.