SPOŁECZEŃSTWO KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA
reklama

Preferencje niemieckich turystów się zmieniają/29.08.2012/ Dawniej znany turecki kurort Alanya był uznawany za miejsce wypoczynku niemieckich turystów. To właśnie nasi sąsiedzi zza Odry odkryli Turcję jako kraj warty spędzenia urlopu. Słońce, ciepłe morze, hotele, no i bazary na których można kupić tanio "markowe" towary.  Mowa zachodnich sąsiadów nie była rzadkością na tureckich nadmorskich bazarach. W tym w Alanyi.

Właśnie do Alanyi ściągały tysiące Niemców, nie tylko po to, by poleżeć na plaży i obkupić się na Big Bazarze, ale też, by się dobrze zabawić. Dyskotek i miejsc do wszelkiego szaleństwa tam nie brakowało. Jak ktoś nie chciał tańczyć w znanych klubach dyskotekowych, mógł całą noc przetańczyć na statku, jedząc i pijąc do woli.

W tym roku jednak Niemców nie było aż tak wielu. Tureckie kurorty powoli opanowują Rosjanie. Jeździ tam również sporo Polaków. Zachodni sąsiedzi wyraźnie zmienili kierunek swoich letnich wojaży. Czyżby urlop w Turcji u naszych zachodnich sąsiadów był już passe?