Główna Redakcja Archiwum
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności  Jęśli tego nie akceptujsz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

(04.03.2022)Z powodu napadu armii Putina na Ukrainę fabryki Volkswagena zlokalizowane w Polsce wstrzymają pracę. To oznacza, że staną zakłady w Poznaniu i Wrześni. Volkswagen Poznań od 10 marca wstrzymuje produkcję aut w dwóch fabrykach w Polsce, nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa. "Wybuch wojny na Ukrainie zakłócił łańcuchy dostaw wielu firm" - tłumaczy firma. Brakuje przede wszystkim komponentów elektronicznych. Niedobory materiałów do produkcji w polskich fabrykach dotyczą między innymi wiązek elektrycznych produkowanych na Ukrainie. Oba zakłady z dniem 10 marca czasowo wstrzymają produkcję" - w mediach cytują stanowisko spółki Volkswagen Poznań.

Wojna Putina uderza w pracowników Volkswagena w Polsce i w Niemczech

Fabryki Volkswagena w Polsce i w Niemczech zwieszają i ograniczają produkcję. Volkswagen Poznań od 10 marca wstrzymuje produkcję aut w dwóch fabrykach w Polsce, nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa.

GOSPODARKA

Ukraina produkuje kluczowe podzespoły elektroniczne. Volkswagen ze względu na zerwane łańcuchy dostaw ograniczy także prace w fabryce w Wolfsburgu oraz wstrzyma produkcję Porsche w Lipsku. Skutki wojny rozpętanej przez Putina odczują też nasi zachodni sąsiedzi, ale chyba nie aż tak bardzo, bo www.saechsische.de pisze: „Rosja nie ma większego znaczenia dla gospodarki Saksonii”. Gazeta przypomina jednocześnie o tym, że wspólny handel między Saksonią a Rosją jest o połowę mniejszy niż w 2013 roku. Jednak portal niemieckiej gazety dowodzi, że jednak Saksończycy odczują konsekwencje wojny na Ukrainie i związanych z nią sankcji wobec Rosji. Gazeta donosi, że tysiące pracowników Volkswagena otrzyma odpowiedź szybko i konkretnie w tym tygodniu. Ponieważ brakuje wiązek elektrycznych z Ukrainy, produkcja w zakładach w Zwickau i Dreźnie zostaje wstrzymana na kilka dni, a praca skrócona. Tak więc nie tylko polska filia niemieckiego koncernu Volkswagen już odczuwa skutki wojny Putina, to samo dzieje się w macierzy Volkswagena.Źródło: https://businessinsider.com.pl/motoryzacja/volkswagen-wstrzymuje-prace-w-dwoch-polskich-zakladach/zpxphbt, https://www.saechsische.de/ukraine-konflikt/sachsen-ukraine-russland-wirtschaft-5637944-plus.html


reklama
reklama