Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Od września 2018 roku niemiecką placówką dyplomatyczną we Wrocławiu kieruje konsul generalny Hans Jörg Neumann

/06.09.2018/ Z filią w Opolu Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu jest jednym z największych niemieckich konsulatów na świecie. Okręg konsularny obejmuje pięć województw w części zachodniej oraz południowo-zachodniej Polski. Konsulat we Wrocławiu zajmuje się wspieraniem gospodarki i kultury oraz zagadnienia prawno-konsularnymi. Duże znaczenie ma także obecność mniejszości niemieckiej. Oprócz wyżej wymienionych zadań  zajmuje się partnerstwami z miastami i landami niemieckimi.
reklama


Nowy niemiecki Konsul Generalny nazywa się Hans Jörg Neumann. Urodził się 28 marca 1956 r. w Berlinie. W dyplomacji pracował w rożnych miejscach i na rożnych stanowiskach. Był między innymi pierwszym sekretarzem wydziału ekonomicznego w Ambasadzie Niemiec w Kairze, a także konsulem w Ambasadzie Niemiec w tym mieście. W latach 1995 – 1998 był konsulem w Pradze. Był również radcą Ambasady Niemiec w Waszyngtonie. W 2015 roku zakończył służbę jako ambasador w Kotonie, w latach 2015-2018 pełnił funkcję konsula generalnego w niemieckiej placówce dyplomatycznej w Los Angeles.


Źródło: https://polen.diplo.de/pl      
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Fot. Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu