Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Znakomicie wystartował Tydzień Filmu Niemieckiego we Wrocławiu

Tydzień Filmu Niemieckiego we Wrocławiu rozpoczął się bardzo ciekawie. Wystartował w piątek w kinie Nowe Horyzonty wyjątkowo ciekawym filmem „Milcząca rewolucja” w reżyserii Larsa Kraume. Sama impreza jaką jest Tydzień Filmu Niemieckiego ma już swoją długą tradycję. Człowiekiem, bez którego by się nie obyła - jest Michał Tomiczek. Dlatego przed seansem – to właśnie jemu dziękowano za wielką pracę, jaką przy tym wykonuje.
Zanim rozpoczął się film, głos zabrała zastępczyni Konsula Generalnego Niemiec we Wrocławiu Jana Orlowski. W swoim wystąpieniu posługiwała się językiem polskim. Powiedziała między innymi, że opisywana impreza jest bardzo ważna w kalendarzu imprez we Wrocławiu. Po seansie przy lampce wina była okazja do wymiany poglądów na temat filmu, który rozpoczynał tydzień z niemieckim kinem.
reklama
Sam film „Milcząca rewolucja” to  kino polityczne i  jednocześnie uniwersalna historia o dojrzewaniu. O problemach, jakie wiązały się w latach komunizmu z wyrażeniem innej opinii niż oficjalna propaganda. Wreszcie o konsekwencjach - w gruncie rzeczy niewielkiego buntu – jakie spotkały nie tylko na młodych maturzystów, lecz całe rodziny. Reżyser Lars Kraume zręcznie  opowiedział  o grupie enerdowskich nastolatków, którzy decydują się wyrazić solidarność z uczestnikami Powstania Węgierskiego z roku 1956.
Film był nominowany aż do czterech Niemieckich Nagród Filmowych. Ten film spodoba się wszystkim tym, którzy nie tylko szukają kina zahaczającego o politykę i historię, ale kina opowiadającego o losach i postawach ludzi. Tego jak zwykli ludzie zachowują się w różnych, czasami dla nich trudnych sytuacjach.   Na pewno czas poświęcony na obejrzenie tego obrazu – nie jest stracony.
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.