Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Jak donosi FAZ ze względu na przepisy o służbie cywilnej szefa urzędu nie można po prostu odwołać. Z kolei"Bild" informował, że po niemieckie ministerstwo spraw wewnętrznych już poszukuje jego następcy..

Stowarzyszenie „Cyber   Security Council Germany” jest krytykowane m.in. za członkostwo w berlińskiej firmie cyberbezpieczeństwa Protelion. Firma działała pod nazwą Infotecs GmbH do końca marca. To spółka zależna rosyjskiej firmy zajmującej się cyberbezpieczeństwem OAOInfotecs, która według informacji z sieci badawczej Policy Network Analytics została założona przez byłego pracownika rosyjskiego wywiadu KGB. Potwierdzają się informacje, iż państwo niemieckie zostało mocno przefiltrowane przez putinowską Rosję. Macki Putina mogą sięgać bardzo wysoko i przenikać do różnych ośrodków władzy. Szef Bundesamts für Sicherheit in der Informationstechnik  to może być zaledwie czubek góry lodowej. Ze związkami z Rosją Putina kojarzą się nazwiska takie jak byłego kanclerza  Gerharda Schrödera, Angeli Merkel, o których swojego czasu pisały media w kontekście NRD i FDJ. Nawet pisano o mocnych związkach w przeszłości z ZSRR i NRD obecnego kanclerza  Scholza, który jako prawa ręka  Schrödera brał udział w obozach szkoleniowych FDJ, a nawet głosił hasła antynatowskie. Prawdopodobnie teraz coraz częściej będą wypływać też inni prominenci, tacy jak szef  Bundesamts für Sicherheit in der Informationstechnik, ze związkami z Rosją, ZSRR, a nawet KGB.
Źródło: https://www.faz.net/aktuell/politik/inland/bsi-chef-schoenbohm-soll-nach-boehmermann-recherche-abberufen-werden-18375639.html


Frankfurter Allgemeine Zeitung: Minister spraw wewnętrznych Niemiec chce odwołać prezesa Federalnego Urzędu Bezpieczeństwa Informacji

(10.10.2022)Rosyjskie macki w Niemczech. Minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser  (SPD) chce odwołać prezesa Federalnego Urzędu Bezpieczeństwa Informacji (BSI), Arne Schönbohma, według informacji FAZ. Donosiły o tym wcześniej gazety „Handelsblatt” i „Bild”. Jak widać Rosyjskie macki w Niemczech sięgają bardzo wysoko. Schönbohm za pośrednictwem kontrowersyjnego stowarzyszenia „„Cyber-Sicherheitsrat Deutschland“ ” skrytykowano za możliwe kontakty z rosyjskimi tajnymi służbami. W poniedziałek rano odwołano również wspólne wystąpienie Faesera i Schönbohma w celu przedstawienia rocznego raportu rocznego BSI przed zaplanowaną od wielu tygodni federalną konferencją prasową. Już wcześniej odkryto podejrzane związki Schönbohma w programie niemieckiej publicznej telewizji "ZDF Magazin Royale". Rzecznik powiedział, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych dokładnie bada sprawę.

POLITYKA

reklama
reklama