Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Demonstrujący w Lipsku na prorosyjskiej demonstracji obrażali ukraińskich uchodźców. Nazywali ich nazistami i atakowali obelżywymi hasłami. Demonstrujący w Lipsku robili to zaledwie kilka godzin po tym, jak Rosjanie ostrzelali ukraińskie miasta i ludność cywilną - pisał dziennik "Bild". Gazeta  nazywała wydarzenia w Lipsku "demonstracją wstydu". W odpowiedzi Ukraińscy kontr demonstranci wznieśli swoje niebiesko-żółte flagi i odpowiadali głośniejszymi śpiewami. Poza tym gazeta pisze, że na  nagraniu widać  "przepełnionych nienawiścią mężczyzn", którzy krzyczą okazuje nienawistnych mężczyzn wykrzykujących z demonstracji około 20:15: „Naziści wychodzą!”, „Wy świnie, odpier***** się” i „Żyjecie na nasz koszt!”. Pozostali uczestnicy stoją obok nich i uśmiechają się. To nie tylko można wyczytać z niemieckiej gazety, ale na własne oczy przekonać się z filmów dostępnych w internecie z tego wydarzenia.  Tulink do jednego z takich. KLIKNIJ TUTAJ

Obraźliwe krzyki skierowane są do ukraińskich uchodźców wojennych i solidaryzujących się z nimi ludzi nie świadczą o prorosyjskich demonstrantach najlepiej. „Pojednanie z krajem, który zabił więcej niewinnych ludzi tego samego dnia? To żądanie jest poważną zniewagą, zwłaszcza w tym dniu” pisze Bild.

Według  niemieckiej policji wydarzenie  było  „bezproblemowe”. Jednak ta prorosyjska demonstracja, z odrażającymi hasłami pod adresem uchodźców wojennych z Ukrainy, zwłaszcza w czasie, kiedy Putin bombarduje i zabija ich bliskich, chluby Lipskowi raczej nie przynosi.źródło: https://www.bild.de/regional/leipzig/leipzig-news/leipzig-ukrainer-bei-demo-angefeindet-ihr-schweine-verpisst-euch-81583662.bild.html


O Ukraińcach w Lipsku w czasie prorosyjskiej demonstracji:  „Naziści wychodzą!”, „Wy świnie, odpier***** się” i „Żyjecie na nasz koszt!”

(12.10.2022)W poniedziałkowy wieczór w Lipsku, setki ludzi demonstrowało na rzecz „pojednania z Rosją”, przeciwko sankcjom i wysokim cenom energii. Mówi się, że przez centrum miasta przemaszerowało do 2000 osób. W prorosyjskim marszu brali udział również ekstremiści, w tym członkowie partii „Freie Sachsen”. Ukraina doświadczyła w poniedziałek jednej z najbardziej brutalnych fal terroru od początku wojny. Znowu byli zabici i ranni. A co się dzieje w Lipsku? Tam, zaledwie kilka godzin po tym, jak Rosjanie wystrzelili rakiety na ukraińskie miasta i ludność cywilną, ukraińscy uchodźcy wojenni są obrażani przez niektórych jako naziści i atakowani podłymi hasłami -pisał Bild.

POLITYKA

reklama
reklama