Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Bankrutuje niemiecka linia lotnicza „Germania”

/06.02.2019/Jak informuje Süddeutsche Zeitung” w poniedziałek linie lotnicze Germania zgłosiły bankructwo, dotknęło to 1100 pracowników. Germania jest jedną z małych niemieckich linii lotniczych z ostatnimi 37samolotami. Po bankructwie Air Berlin, menedżerowie mieli nadzieję na zwiększenie obrotów. Zainwestowali mnóstwo środków w odnowienie floty i nowe trasy. Na małych lotniskach, takich jak Brema czy Erfurt, Germania miała największy udział w rynku. Tak wić, bankructwo tej linii na pewno nie pozostanie bez wpływu również i na nie.
W połowie stycznia firma miała poważne problemy finansowe. W styczniu nie wypłacono żadnych pensji. Bankructwo jet ze skutkiem natychmiastowym.  Według Flightradar24 lot ST3711 z Fuerteventury do Norymbergi był ostatnim lotem
reklama

Germanii. Maszyna wylądowała wczoraj w Norymberdze o godz.01,08 .  Niemieckie linie lotnicze Germania złożyły wniosek o upadłość w poniedziałek w Sądzie Rejonowym w Berlinie-Charlottenburgu i dlatego operacje lotnicze od 6 lutego 2019 zostają całkowicie zatrzymane. Skutki bankructwa dotkną również Germania Technik Brandenburg GmbH in Schönefeld. Przyszłość 1100 pracowników bankruta jest niepewna.
Ucierpią także pasażerowie. Mniej ci, którzy zarezerwowali swój lot liniami Germania w ramach imprezy zorganizowanej. Oni powinni zgłosić się bezpośrednio do organizatora wycieczki. Natomiast ci, którzy zakupili bilet bezpośrednio w Germanii – jak informuje SZ -"ze względu na sytuację prawną" "niestety" nie mają prawa do zamiany. Szef Verbraucherzentrale Bundesverband skrytykował na Twitterze fakt, że ubezpieczenie na wypadek niewypłacalności linii lotniczych wciąż nie zostało rozstrzygnięte.


Źródło: Süddeutsche Zeitung
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.