Główna Redakcja Archiwum
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności  Jęśli tego nie akceptujsz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

(01.03.2022)Jak silne są więzi rosyjsko – niemieckie może świadczyć to, że drezdeńskie stowarzyszenie trwa przy Putnie. Nawet po rosyjskiej agresji i  po historycznym wystąpieniu kanclerza Olofa Scholza Niemcy nie widzą powodu pozbawienia nadanego przez siebie orderu prezydentowi Rosji.

W 2009 roku Władimir Putin otrzymał w Dreźnie Order Świętego Jerzego. Stowarzyszenie Semperopernball uważa, że   nie jest w stanie odwołać rozkazu od prezydenta Rosji.  Drezdeński klub Semperopernball nie widzi możliwości cofnięcia Orderu św. Jerzego przyznanego prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi w 2009 roku. Nagrody przyznawane osobistościom przez Semperopernball do 2019 roku dotyczyły osiągnięć „które znajdowały się w bezpośrednim kontekście czasowym ceremonii wręczenia nagród”, powiedział klub w poniedziałek w Dreźnie.

„Podobnie jak w przypadku innych, znacznie ważniejszych nagród, niestety nie dało się przewidzieć późniejszej pracy i zachowania laureatów” – mówią przedstawiciele niemieckiego dawcy orderu czytamy w portalu  saksońskiej gazety.

Oskarżony o zbrodnie? Nie szkodzi. Władimir Putin może zachować drezdeński medal

Więzi niemiecko-rosyjskie mimo wojny i po wystąpieniu Scholza w Bundestagu. Saksońskie stowarzyszenie nie widzi powodu, aby odebrać Putinowi przez siebie nadany order

POLITYKA

Putin jako oficer KGB służył w Dreźnie za czasów, kiedy to miasto było w państwie zwanym Niemiecka Republika Demokratyczna. Jako ciekawostkę z czasów służby Putna w Dreźnie można przytoczyć pewien mało znany epizod Ponadto były członek Frakcji Czerwonej Armii, krwawej niemieckiej organizacji terrorystycznej twierdzi, że Władimir Putin, kiedy był agentem KGB w Dreźnie, spotykał się tam z liderami grupy, a nawet wpływał na ich działania. W opublikowanym przez POLITICO fragmencie książki na temat aktywności sowieckiego wywiadu na Zachodzie jej autorka - Catherine Belton - twierdzi, że są wskazówki, iż jej rozmówca mówi prawdę. Jednak trzeba też pamiętać o tym, że Rosjanie wycofując się z NRD, skrupulatnie zniszczyli wszelką dokumentację.


Źródło: https://www.saechsische.de/politik/international/politiker-international/wladimir-putin/ukraine-russland-putin-dresden-semperopernball-orden-5634822-plus.html,

https://wiadomosci.onet.pl/politico/sensacyjna-publikacja-jest-swiadek-spotkan-putina-z-czlonkami-terrorystycznej-grupy/hl8gdvw


reklama
reklama
Czytaj także:

Komentarz: 
Socjaldemokrata 
niemieckie 
„państwo cywilne” 
przekształca 
w „mocarstwo 
militarne”

WIĘCEJ