Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Thomas Cook ogłasza bankructwo także w Niemczech
/26.09.2019/Niemiecka spółka-córka koncernu Thomas Cook złożyła w sądzie wniosek o upadłość. Tysiące klientów biura podróży mogą mieć kłopoty.
Cztery dni po bankructwie brytyjskiego biura  podróży Thomas Cook także niemiecka spółka-córka koncernu złożyła w sądzie wniosek o upadłość. – Oczywiście wolelibyśmy uniknąć tego kroku, ale niestety na drodze negocjacji nie było możliwe znalezienie szybkiego rozwiązania – powiedziała prezes Thomas Cook GmbH Stefanie Berk.
W Niemczech firma jest właścicielem marek Thomas Cook, Neckermann, Öger Tours, Air Marin oraz Bucher Reisen. Z usług niemieckiego oddziału firmy korzysta w tej chwili ok.
reklama

140 tys. podróżnych. Na razie nie wiadomo, jakie konsekwencje będzie dla nich miała upadłość biura podróży.
Condor uratowany
Thomas Cook GmbH prosiło władze Niemiec o kredyt ratunkowy, ale pozytywna odpowiedź nie nadeszła na czas. Rząd federalny zdecydował się za to pomóc należącej do Thomas Cook linii lotniczej Condor, oferującej głównie loty czarterowe dla turystów. Zapewniono jej kredyt w wysokości 380 milionów euro. Plan ratunkowy z publicznych pieniędzy musi jednak jeszcze zatwierdzić Komisja Europejska.


reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.