Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

- Nowy rząd ma zająć bardziej prorosyjskie stanowisko - zadeklarował Eli Cohen. Szef izraelskiej dyplomacji zasugerował, że w przeciwieństwie do swojego poprzednika nie będzie publicznie potępiał Rosji. Co jest eufemizmem do zmiany polityki Izraela na bardziej prorosyjską, sprzyjającą Putinowi. Izrael tym samym odwraca się od Ukrainy coraz bardziej.

Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło w piątek rezolucję, w której zwraca się do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości (MTS) o wydanie opinii w sprawie konsekwencji prawnych "izraelskiej okupacji terytoriów palestyńskich".
Za rezolucją głosowało 87 państw. Izrael, Stany Zjednoczone i 24 innych członków głosowało przeciw, a 53 wstrzymało się od głosu.

-Jakakolwiek decyzja organu sądowego, który otrzymuje mandat od moralnie zbankrutowanej i upolitycznionej ONZ, jest całkowicie bezprawna - powiedział przed głosowaniem ambasador Izraela przy ONZ Gilad Erdan.  Część izraelskich polityków otwarcie sprzeciwiało się istnieniu państwa palestyńskiego.

Ale to jeszcze nie wszystko. Izraelowi nie podoba się, że ma się stać państwem, którego też obowiązuje prawo. Minister spraw zagranicznych Izraela zapowiedział zmianę polityki wobec Ukrainy. - Nowy rząd ma zająć bardziej prorosyjskie stanowisko - deklaruje Eli Cohen. Szef izraelskiej dyplomacji zasugerował, że w przeciwieństwie do swojego poprzednika nie będzie publicznie potępiał Rosji. Zapowiedział też zmianę polityki wobec Ukrainy. Na to wygląda, że wraz ze zmianą rządu na bardziej prawicowy, izraelskie władze zacieśnią dobre relacje z Rosją, kosztem Ukrainy. Na to wygląda, że wraz ze zmianą rządu na bardziej prawicowy, izraelskie władze zacieśnią dobre relacje z Rosją, kosztem Ukrainy.


Nowy rząd Netanjahu określany jest w Izraelu jako najbardziej religijny i prawicowy w historii tego kraju. Składa się z przedstawicieli partii premiera - Likudu, dwóch ugrupowań ultraortodoksyjnych i trzech skrajnie prawicowych.
Źródło: https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-premier-izraela-oburzony-rezolucja-zgromadzenia-ogolnego-onz,nId,6508001#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome , https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-izrael-zapowiada-zmiane-polityki-ws-ukrainy-i-rosji,nId,6509916#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome


Netanjahu  oburzony rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ. "Nikczemne”. A nowy minister spraw zagranicznych zapowiada bardziej prorosyjską politykę Izraela

(02.01.2023)Po zmianie rządu Izrael niebezpiecznie skręca w stronę Putina oddalając się od społeczności międzynarodowej. „Nowy” premier Izraela Benjamin Netanjahu oburzony głosowaniem w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ. Organ zwrócił się do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości (MTS) o wydanie opinii w sprawie konsekwencji prawnych "izraelskiej okupacji terytoriów palestyńskich". Netanjahu uznał głosowanie za "nikczemne". Natomiast izraelski rząd zamierza wspomóc Rosję Putina. Minister spraw zagranicznych Izraela zapowiedział zmianę polityki wobec Ukrainy.

POLITYKA

reklama
reklama