Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Kolejny antypolski sygnał z Izraela/17.05.2019/Tym razem zatroszczyła się o to "Jerusalem Post" pisząc: Nazistowskie Niemcy i ich polscy kolaboranci... Jak widać nie dał nic do myślenia nacjonalistycznie nastawionym środowiskom żydowskim brutalny  atak na polskiego ambasadora w Tel Awiwie. Swoje "pseudo mądrości" i odkrycia "paranaukowe" – będące jednocześnie zlepkiem manipulacji i kpiną z historii – postanowił ogłosić światu sam redaktor naczelny antypolskiej gazety Yaakov Katz. Zresztą prywatnie to bliska rodzina p.o. izraelskiego ministra spraw zagranicznych. Tygodnik  „Do Rzeczy” napisał: „"Powiedzcie mi teraz, że problem nie tkwi w Polsce (...). Żadne pieniądze i żadna restytucja mienia nie wynagrodzą tego, co nazistowskie Niemcy i ich polscy kolaboranci zrobili Żydom" – ten skandaliczny wpis zamieścił na Twitterze Yaakov Katz, redaktor naczelny "Jerusalem Post". Komentarz ten pojawił się w dyskusji na temat artykułu w "JP" o kryzysie w relacjach polsko-izraelskich. "Polska musi poznać swoją przeszłość i przestać od niej uciekać" – pisze autor felietonu”.
reklama

Katz bardzo chętnie udziela porad Polakom:
„"Polska musi poznać swoją przeszłość i przestać od niej uciekać. Polski rząd aranżuje systematyczne wybielanie polskiej historii. Podczas gdy prawdą jest, że Polska jako naród, czy Polacy jako Polacy nie kolaborowali z nazistami, niektórzy Polacy to robili, motywowani antysemityzmem, który niestety wciąż istnieje w wielu częściach kraju" – czytamy w czwartkowym felietonie na portalu "Jerusalem Post". Autorzy tekstu opisują trwający kryzys w relacjach polsko-izraelskich, wspominając też o drażliwej sprawie restytucji mienia na rzecz Żydów”. To nawet z gazety wybrzmiało wyjaśnienie, że ten


kolejny już- niczym nie sprowokowany - atak na Polskę ma związek z chęcią wyciągnięcia od Polaków gigantycznych pieniędzy pod legendą „restytucji mienia na rzecz Żydów”. Pan Katz „zapomniał” najwyraźniej o tym, że Polacy są  - podobnie jak Żydzi - ofiarą III Rzeszy. Zdarzały się niechlubne przypadki wśród Polaków również. Ale generalnie Polacy zdali egzamin. A czy wśród Żydów nie było żądnych przypadków kolaboracji z Hitlerem? To oczywiste, że naród żydowski, podobnie jak polski był przede wszystkim ofiarą. Ale pora powiedzieć sobie też prawdę, że wśród Żydów nie brakowało i tych co współpracowali z nazistami. Policja żydowska to tylko jeden z wielu przykładów. Była to przecież formacja, w której masowo kolaborowano z najeźdźcą. Zarówno wśród Polaków i Żydów znaleźli się szmalcownicy. Jest mnóstwo dowodów na to, że żydowski szmalcownik wydał za pieniądze rodzinę żydowską przechowywaną u Polaka. Tym samym Żyd przyczyniał się do śmierci nie tylko swoich współplemieńców, lecz i Polaków. Ale dla panów „Kaztów” fakty nie mają znaczenia. Ataki na Polskę ze stosowaniem wybiórczo historii mają tylko jeden cel: „wydębić” nienależną kasę. Nieważne jakim kosztem i po trupach.
Pora przestać udawać, że nie dostrzegamy, iż do głosu w Izraelu i w środowiskach żydowskich dochodzą coraz częściej nacjonalistycznie nastawione osoby, a antypolonizm i ksenofobia są po prostu faktem.


Źródło: www.dorzeczy.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Fot.Screen www.dorzeczy.pl

Czytaj także:

Spiegel o napaści na polskiego ambasadora w Izraelu