Komentator Inne

www.komentatoreuropa.pl

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .
Antypolonizm nowego izraelskiego ministra spraw zagranicznych

/18.02.2019/"Jest czymś zdumiewającym, że nowo mianowany minister spraw zagranicznych Izraela przytacza tak haniebną i rasistowską ocenę. To całkowicie niedopuszczalne" – napisał polski ambasador w Izraelu na Twitterze. Marek Magierowski odniósł się w ten sposób do antypolskiej, mającej znamiona rasizmu, wypowiedzi p.o. izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israela Kaca. Izraelski polityk, nie darzący sympatią Polaków  - zaatakował w niewybrednych słowach. Powiedział o całym narodzie: "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki". Śmiało można wysnuć  zupełnie inny wiosek. Konkretnie to szef izraelskiego msz „musiał wyssać antypolonizm z mlekiem swojej rodzicielki”, czego jego rasistowska odzywka jest jasnym dowodem.
reklama

Niedawno dziennik "Jerusalem Post" poinformował w czwartek wieczorem, że podczas pobytu w Warszawie premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że Polacy kolaborowali z nazistami w Holokauście. Informację tę zdementowała później ambasador Izraela w Polsce Anna Azari oraz kancelaria premiera Izraela. Według przedstawionych przez stronę izraelską wyjaśnień, w rzeczywistości szef izraelskiego rządu podczas rozmowy z dziennikarzami mówił o Polakach, nie o polskim narodzie ani państwie i odnosił się jedynie do tych Polaków, którzy współpracowali z nazistami. Na to wygląda jednak, że strona izraelska coraz częściej atakuje Polaków. „Polityczna poprawność” nie może oznaczać bierności i chowania głowy w piasek ze strony polskiej dyplomacji. Ataki nawet najwyższych rangą izraelskich notabli nie mogą pozostać bez stosownej odpowiedzi...


www.fakty.interia.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.