Główna Archiwum Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. Jeśli tego nie akceptujesz, nie korzystaj z tej strony.

ISSN 2299-1328

www.komentatoreuropa.pl

Według informacji niemieckiego portalu, wędkarze początkowo odkryli kilka martwych ryb w Saale poniżej jazu w Bernburgu w piątek rano. W weekend lokalny klub wędkarski wydobył około 300 martwych ryb. Szacuje się jednak, że zginęło co najmniej  3000 ryb.

„Saale to duża rzeka. Wędkarze najpierw wydobyli z niej jak najwięcej ryb, ale    więcej martwych ryb zostało wypchniętych wzdłuż rzeki. RNB przyznaje, że    połączenie tego wyierania ryb w rzecze Saale z  sytuacją na Odrze jest mało prawdopodobne.

Ale po niemieckiej stronie nie jest rzadkością, że teraz każde wymieranie ryb w niemieckiej rzecze jest niemalże natychmiast przypisywane Odrze, nawet przez badania przyczyn, ani nie dysponowania dowodami, poza przeświadczeniem. W sprawie wymierania ryb w rzecze Saale jest jednak inaczej.
Źródło: https://www.rnd.de/panorama/hunderte-tote-fische-in-der-saale-fischsterben-in-sachsen-anhalt-was-ist-die-ursache-76RQOU7PO3ZGYIRAXEIVZREV44.htmlNie tylko w Odrze śnięte ryby. Wędkarze odkryli setki martwych ryb w rzece Saale (Soława) w Saksonii-Anhalt

(16.08.2022)Ryby giną nie tylko w Odrze! Niemiecki portal RND poinformował, że w ciągu ostatnich kilku dni wędkarze odkryli liczne martwe ryby w Saale w Saksonii-Anhalt. Nie ma to związku z Odrą, a przyczyną może być usterka techniczna w niemieckim zakładzie przemysłowym.  Czytamy, że wędkarze odkryli setki martwych ryb w Saale niedaleko Bernburga w Saksonii-Anhalt. Przyczyną może być wypadek w firmie. Stowarzyszenie Wędkarzy Saksonia-Anhalt złożyło skargę do prokuratury na nieznane osoby, jak poinformował rzecznik stowarzyszenia.

SPOŁECZEŃSTWO

reklama
reklama