GOSPODARKA BIZNES NOWE TECHNOLOGIE KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

"Fakt": Niemiecki pracodawca do Polaków: Zrobię wam drugi Auschwitz!


/30.04.2015/ O losie, jaki zgotował szóstce mieszkańców z Gubina niemiecki pracodawca, napisał "Fakt". "Polacy. którzy ruszyli za chlebem na zachód byli traktowani jak niewolnicy. Mało tego, już pierwszego dnia usłyszeli, od przełożonego, że będą pracowali... niczym w Auschwitz!" - można było przeczytać w dzienniku.

Gazeta opisała jak Polacy z Gubina znaleźli pracę w Lubbenau. Przy tzw. załatwieniu pracy brał udział pośrednik. Jak twierdzą poszkodowani Polacy to, co działo się na hali, przypominało znęcanie się nad ludźmi, zwykły mobbing na tle narodowościowym niż pracę przy pakowaniu żywności dla jednej z dużych sieci marketów.


Polscy pracownicy powiedzieli dla "Faktu"- tu cytat "Pan Jurgen na pierwszym spotkaniu powiedział, że zrobi nam tu drugie Auschwitz. Kiedy ktoś żuł gumę, podchodzili i kazali otworzyć usta. Traktowano nas jaka zwierzęta" Jeden z pracowników oświadczył, że nawet do toalety pracownik szedł w asyście. Poniżającą szykaną było to, że delikwent był zmuszony załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne przy otwartych drzwiach.

Ponadto Fakt・napisał, że zebrania pracowników wyglądały jak obozowe apele. Stosowano zbiorowe represje jeśli przewinił jeden członek grupy.

reklama
Tych opisanych szykan było jeszcze mało niemieckiemu pracodawcy. Fakt pisał:


„„Pracowników z Polski obowiązywał zakaz chorowania. – Za L4 zwalnia się z pracy – mówi Maciej Kaczmar. Szóstka mieszkańców Gubina zachorowała i została wyrzucona z pracy. – Nie zapłacili nam, nie rozliczyli z nadgodzin. Są mi winni około 2 tys. euro – mówi L. Kaczmar.””


To powinno być przestrogą dla Polaków szukających chleba po zachodniej stronie granicy. Jak widać nie wszyscy niemieccy pracodawcy grają fair. A niektórzy jak widać nie tylko poniżają polskich pracowników, ale zachowują się jak strażnicy w dawnych obozach. Widocznie niektórzy niemieccy pracodawcy znęcanie się nad Polakami mają we krwi.

Źródło: http://www.fakt.pl/wydarzenia/polacy-z-gubina-dreczeni-przez-zagranicznych-pracodawcow,artykuly,541549.html
logo
reklama
reklama
reklama
05-03-2015 Image Banner 300 x 600
27-03-2015 750x100_Zanox Image Banner 750 x 100
2014-11-10 OpenCredit_bann_PL_13 Image Banner 300 x 250