GOSPODARKA BIZNES NOWE TECHNOLOGIE KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Niemcy przewidują w najbliższym czasie osłabienie kursu euro/20.01.2015/ Niemcy prognozują, że w krótkim czasie euro straci na wartości w stosunku do dolara. Wpływowy dziennik „Die Welt powołuje się na opinie dużych bankowych i inwestorów. Ci prognozują, że w niedługim czasie nastąpi zrównanie dolara z euro. Wprawdzie prezydent Francji Hollande zapowiadał, że niebawem koniunktura w strefie euro stanie na nogi, ale w te zapowiedzi nie chcą wierzyć bankierzy. Odnotowuje się odpływ kapitału ze strefy euro. Notowania euro w poniedziałek 19 stycznia 2015 odnotowały kurs 1,15 w stosunku do dolara. Jak pisze niemiecki Welt – były najniższymi od 11 lat.

Jak pisze niemiecki dziennik – przesłanki wskazują również na to, że niebawem nastąpi dalsze poluzowanie polityki monetarnej. W ocenie Niemców europejska waluta wkrótce znów straci na wartości.


„Die Zeichen stehen auf weiterer Lockerung der Geldpolitik. Vermutlich schon am Donnerstag wird die EZB erstmals in der Geschichte der Euro-Zone den groß angelegten Kauf von Staatsanleihen verkünden. Damit scheint klar, dass die europäische Währung weiter abwerten wird. Schon unter Jean-Claude Trichet, dem Vorgänger des jetzigen EZB-Chefs Mario Draghi, hatte die Zentralbank Staatsanleihen gekauft, allerdings nicht so systematisch, wie es jetzt vorgesehen zu sein scheint”.


Źródło: http://www.welt.de/


Niemcy piszą, że wzmacnia  spekulacje o słabnącym euro również to, że Narodowy Bank Szwajcarii (SNB) w ostatnim tygodniu odszedł od faktycznego powiązania franka z euro.

Niemcy spekulują, że ten ruch Szwajcarii był podyktowany tym, że w obecnych warunkach ten kraj obawiał się utraty swojej walutowej niezależnoci  i chciał uniknąć ewentualnych konsekwencji przewidywanego osłabienia euro.  

Co do przyszłości siły europejskiej waluty  sceptyczni nie są tylko fundusze inwestycyjne i banki z Wall Street. Jest mowa także o pesymizmie wśród niemieckich banków.

Eksperci są pełni obaw co do przyszłości europejskiej waluty. Nie wykluczą, że niebawem spadnie do poziomu dolara. Ta prognoza może oznaczać dla wielu ludzi i firm spore kłopoty. Ale dla innych wręcz odwrotnie.Źródło: http://www.welt.de/finanzen/article136548055/Experten-erwarten-dramatische-Euro-Schwemme.html


reklama
reklama
reklama
vivus_loteria 300x600_loteria Image Banner 300 x 600
02: Psy 200x200
17.12_HYC 750x200HYC Image Banner 750 x 200