GOSPODARKA BIZNES NOWE TECHNOLOGIE KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

NISSAN QASHQAI – wrażenia z jazdy


/11.03.2015/ Nowy Nissan QASHQAI wygląda elegancko. Firma Nissan stworzyła segment crossoverów, a teraz Nissan przedstawia nową generację modeli tego typu. NISSAN QASHQAI - połączenie samochodu terenowego z tradycyjnym hatchbackiem dało całkiem niezły  efekt. Miejskie światła  odbijają się w jego aerodynamicznym nadwoziu, i je całkiem efektownie oświetlają. NISSAN QASHQAI to całe mnóstwo różnych funkcji, kompaktowe wymiary na zewnątrz oraz wysoka pozycja za kierownicą zwiększą  pewność siebie kierowcy podczas jazdy i t nie tylko po mieście. Samochód jest też dość dynamiczny. Wersja z silnikiem 12000 cm kw. Sprawdza się bardzo dobrze w mieście. Jadąc 500 kilometrów lubiący szybką jazdę kierowca może chciałby mieć coś więcej pod pedałem gazu.  Jednak NISSAN QASHQAI jest bardzo wygodny na trasie. Tym samochodem można przejechać pół tysiąca kilometrów i powinna wystarczyć jedna lub dwie przerwy.

Kierowca nowego Nissana QASHQAI nie musi poszukiwać kluczyków.  Nie może ich nawet tradycyjnie włożyć do stacyjki i przekręcić.. QASHQAI ma do dyspozycji inteligentny kluczyk. To rozwiązanie umożliwia otwieranie drzwi i uruchamianie silnika samochodu jednym naciśnięciem przycisku. Nowy QASHQAI jest aż nadto naszpikowany nowymi technologiami. Jadąc na „auto” nie musi myśleć o zmianach świateł, gdyż QASHQAI sam to zrobi za kierowcę.

Ważne informacje dotyczące jazdy kierowca widzi w czasie rzeczywistym na jednym kolorowym wyświetlaczu TFT o przekątnej 5”. Można zobaczyć na nim wskazówki z systemu nawigacji, wyniki przekazywane przez system pomiaru ciśnienia w oponach, informację o połączeniu przychodzącym oraz ostrzeżenia o niezamierzonej zmianie pasa ruchu. Te piszczą kiedy auto zbliża się do osi jezdni. Czasami nawet to denerwuje nieco, bo piszczy na wąskich drogach dość często. Jak komuś to przeszkadza po prostu można wyłączyć.

Nissan QASHQAI posiada asystenta parkowania. Kamery ułatwiają parkowanie nawet początkującym kierowcom.

Nissanem o pojemności 1200 cm. kw. Pojedziemy tankując paliwo benzynę 95. Średnią spalania na trasie 1000 km, gdzie były różne drogi, w tym autostrady, wynosiła na 100 km od 7,2 do 7,6 l. To całkiem niezły wynik jak na tak duże auto.

Można ponarzekać trochę na system hamulca ręcznego. Sprawia nieco kłopotów przy ruszaniu pod górkę lub lekkie wzniesienie. Ale to też kwestia wprawy i jazdy tym autem. Kierowca powinien szybko to opanować i się do tego przyzwyczaić  Bardzo fajnym rozwiązaniem jest oszklony dach. Potęguje on pozytywne wrażenia z jazdy. Ogólne wrażenia z jazdy nowym Nissanem QASHQAI są bardzo dobre i fanom crossoverów, których w Polsce jest coraz więcej – auto powinno się  spodobać.

Auto do testów użyczył autoryzowany dealer Nissana firma IMPWAR Sp. z o.o. mieszcząca się we Wrocławiu przy ulicy Wilanowskiej.


reklama
reklama
reklama
Baner kaufenundsparen 160x600
2014-05 750x200_current Image Banner 750 x 200
logo

Czytaj także:

Wrocławski biznes budzi się z zimowego snu