GOSPODARKA BIZNES NOWE TECHNOLOGIE KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Fagor Mastercook jednak nie dla Boscha? Ciąg dalszy problemów z Fagor Mastercook


/08.01.2015/ Już kilka razy wracała sprawa wrocławskiej fabryki Mastercook. Jak podają media nie podpisano przedwstępnej umowy sprzedaży wrocławskiej fabryki Fagor Mastercook niemieckiej firmie Bosch Siemens. Powodem było to, że syndyk Teresa Kalisz odmówiła złożenia podpisu pod umową. Nie podpisała pomimo, że wcześniej na sprzedaż zgodzili się rada wierzycieli i sąd. Niemiecka firma Bosch – o czym już pisaliśmy w Komentatorze  - chce kupić fabrykę Fagor Mastercook za 90 mln zł, a kolejne 120 mln zł przeznaczyć na inwestycje. Gazetawroclawska.pl pisze, że syndyk Teresa Kalisz  odmówiła podpisania umowy, ponieważ uważa, że propozycja niemieckiej firmy jest niekorzystna dla wrocławskiej fabryki. Według syndyk  cena jaką proponują Niemcy jest zbyt niska i ta nie zgadza się także na zwolnienie załogi. Gazetawroclawska.pl powołuje się na szefa związkowej Solidarności, który „nie kryje rozczarowania. - Według mnie takie przedłużanie na pewno nie służy pracownikom ani firmie”.

reklamaNiemiecka firma Bosch Siemens jest jedyną firmą, która wpłaciła 15 mln zł wadium. I to już nie pierwsza próba koncernu, który chce kupić wrocławską fabrykę Fagor Mastercook.  Kłopoty Mastercooka zaczęły  się w ubiegłym roku, kiedy hiszpański Electrodomesticos, właściciel Fagora, ogłosił upadłość. Już w kwietniu ubiegłego roku rozpoczęły się pierwsze zwolnienia. Pracę we wrocławskiej fabryce straciło 130 osób z liczącej 1200 osób załogi. Obecnie pracuje tam ok. 800 osób.
Źródło: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3707110,fagor-mastercook-nie-dla-boscha-syndyk-nie-zlozyla-podpisu-zostanie-odwolana,id,t.html


logo
reklama
reklama
reklama
AGD 750x200

Czytaj także:

Niemcy kupią wrocławską fabrykę  Fagor Mastercook


eurotax170713 Image Banner 160 x 600