GOSPODARKA BIZNES NOWE TECHNOLOGIE KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Minister Wasiak jedzie do Berlina rozmawiać z Niemcami o płacy minimalnej przewoźników. W jej sukces nikt nie wierzy


/29.01.2015/ Od początku roku, wszystkie firmy przewozowe działające na terenie Niemiec muszą płacić swoim kierowcom minimum 8,5 euro za godzinę. Na tę stawkę nie zgadzają się polscy przewoźnicy. Właściciele firm przewozowych twierdzą, że taka stawka godzi w konkurencyjność polskich przedsiębiorstw przewozowych.  Polscy przedsiębiorcy liczą, że Berlin przynajmniej zawiesi egzekwowanie swoich przepisów  w stosunku do zagranicznych przewoźników. Z niemiecką ustawą nie zgadza się aż  13 krajów Unii, głównie tych, które wstąpiły do wspólnoty w 2004 roku i później. 
Jednak wiara w sukces wizyty w Niemczech polskiej minister jest raczej niewielka. Po mediacjach w Berlinie niewielu, albo prawie nikt nie spodziewa się przełomu.Szacuje się, że przez teren Niemiec przejeżdża około 100 tysięcy polskich licencjonowanych kierowców  TIR-ów.

Rodzi się pytanie czy niemieckie regulacje są zgodne z prawem unijnym? Coraz częściej wśród parwników da się słyszeć głos, że można mieć co do tego wątpliwości.Źródło: Gazeta Prawna


logo
reklama
reklama
reklama
DE Automotive
tommy Image Banner 160 x 600
reklama
bannery_lipiec17 ciezko_300x250 Image Banner 300 x 250