SPOŁECZEŃSTWO KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Żydzi i Rosjanie chcą “położyć łapę” na „złotym pociągu”. Niemcy krytykują Polaków



/ 31.08.2015/ „Sueddeutsche Zeitung" skrytykował polski rząd za niewłaściwą  politykę informacyjną dotyczącą tzw. złotego pociągu odnalezionego rzekomo w okolicach Wałbrzycha. Niedawno napłynęła do nas informacja, że do złotego pociągu roszczenia zgłaszają kolejni chętni.

Wprawdzie  jeszcze nikt nie zna zawartości wagonów, ukrytych gdzieś na Dolnym Śląsku, ale Światowy Kongres Żydów już zastrzega, że mogą to być rzeczy należące do Żydów. Czyli tradycyjnie już - nie po raz pierwszy w końcu - Żydzi chcą “położyć łapę” na pociągu, którego zawartość według prawa należy do polskiego Skarbu Państwa.

Jak informował “dziennik.pl” w oświadczeniu wydanym w Nowym Jorku, szef organizacji Robert Singer wtrącił swoje trzy grosze i powiedział, że wartościowe przedmioty, które być może zostaną znalezione na terenie Polski, mogą pochodzić z grabieży żydowskiej własności. Powinny więc wrócić do swoich prawowitych właścicieli lub ich spadkobierców. Mamy wielką nadzieję, że polskie władze podejmą właściwe kroki w tym zakresie - dodał Singer. Czyli mówiąc wprost rościł sobie prawo do przedmiotów u nas znalezionych. Do tego organizacje żydowskie zdążyły nas przyzwyczaić, że jak tylko jest coś cennego z czasów II wojny wyciągają natychmiast po to ręce i przedstawiają roszczenia.

Żydzi to nie jedyni chętni na skarby „złotego pociągu”. Rękę po nie wyciąga także Rosja.


reklama











„wpolityce.pl” pisze, że roszczenia do pociągu zgłasza również Rosja. Tamtejsze media, ogłosiły, że prawo do zawartości pociągu przysługuje krajom członkowskim koalicji antyhitlerowskiej, a więc także ZSRR.

Portal "wpolityce.pl" pisze:

„Przedstawiciele Rosji niewątpliwie powinni brać udział w ustalaniu ładunku , który zostanie odkryty, jeżeli pociąg ten zostanie wyciągnięty. W tym przypadku Polska jest zobowiązana do zaangażowania międzynarodowych  ekspertów, aby była jasność, o jakim ładunku, trofeum wojskowym jest mowa. I jeżeli to mienie zostało wywiezione z terytorium, w tym m.in. ZSRR, to dany ładunek zgodnie z prawem międzynarodowym musi zostać przekazany stronie rosyjskiej”.

Pewnie i Niemcy zgłoszą się po złoto. Na razie - jak donosi interia.pl krytykują Polskę za sposób informowania o ewentualnym znalezisku. Interia.pl powołuje się na niemiecki dziennik „Sueddeutsche Zeitung”.

Jeżeli w Polsce znaleziono rzeczywiście pociąg pancerny SS, który w dodatku zawiera cenne przedmioty, to historia podziemnych sztolni z czasów II wojny światowej na Śląsku będzie musiała zostać napisana na nowo" - pisze autor komentarza Florian Hassel cytowany przez interia.pl

Niemiecki dziennikarz  napisał,  że wiceminister kultury potwierdził istnienie rzekomego pociągu. Hassel zarzucił polskiemu wiceministrowi, że ten nie przedstawił jednak jedynego dowodu, jakim jest zdjęcie georadarowe. „Biorąc pod uwagę, że chodzi o dużą sensację, wiceminister postąpił "w niemądry sposób" - krytykuje go komentator "SZ", dodając, że dzień później ten sam polityk przyznał, że wiedział o pociągu od marca”. - pisze interia.pl

Komentator "Sueddeutsche Zeitung" pisał, że jeżeli prawdą jest, że polski rząd wie od miesięcy o istnieniu obiektu zawierającego rzekomo zrabowane przez nazistów dobra, to byłoby "logiczne, a nawet nieodzowne" poinformowanie o tym innych krajów. W ocenie "Sueddeutsche Zeitung" pozwoliłoby to na lepsze przygotowanie się na będący do przewidzenia szturm poważnych historyków i - co ważniejsze - niesolidnych handlarzy; wydaje się, że Warszawa zaniedbała obie sprawy. Tyle niemiecki dziennikarz.

Złoty pociąg jeszcze nie został fizycznie odnaleziony, nie wiadomo co ukrywa. Ale już rożni chętni z zagranicy sięgają po ewentulane skarby. A także sposób jaki podaje informacje o tym sensacyjnym znalezisko, nasz rząd, budzi w Niemczech emocje. Spada na Polskę krytyka, bo według Niemców polski wiceminister nie okazał zdjęć z geiradarów. To mocny wstęp, jeśli chodzi o to znalezisko. Należy się spodziewać, że później będzie jeszcze więcej takich smaczków jak te cytowane powyżej




Źródła: www.interia.pl ,  www.dziennik.pl,  www.sueddeutsche.de,



reklama
reklama
reklama
sierpien Image Banner 160 x 600
kalkulator Image Banner 300 x 250
Baner_1_23102014 200x200 Image Banner 200 x 200