GOSPODARKA BIZNES NOWE TECHNOLOGIE KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Wielka klapa Niemców. Podejrzenia o korupcję, miliardowe przekroczenia planów finansowych, niedotrzymywanie terminów/20.08.2015/ Bosch, Siemens i T-Systems należący do Deutsche Telekom podejrzewane są o oszustwa przy budowie nowego portu lotniczego w Berlinie. Budowa tego portu trwa już wiele lat, a terminy oddania już dawno mięły. Koszty inwestycji dawno przekroczyły budżet. Szykuje się wielki skandal jak pisze Onet.pl .

Onet.pl pisał, że lotnisko w Berlinie miało być wielką inwestycją i wielką dumą Niemców. Z tych planów nic nie wyszło. To wielka klapa i porażka zarówno biznesowa ale i wizerunkowa Niemców. Nie potrafią sobie poradzić z tą inwestycją.  Lotnisko miało być gotowe do użytku już w 2012 roku. Jednak zawsze było coś nie tak nie dało się zakończyć budowy w terminie.

Jak informuje portal Onet.pl trzy wielkie niemieckie koncerny są podejrzewane o oszustwa przy budowie tej inwestycji. To :Bosch, Siemens i T-Systems należący do Deutsche Telekom. Te wielkie niemieckie firmy miały zawyżać rachunki wystawiane firmie budującej lotnisko w Berlinie. informację taką podaje „Bild am Sonntag”.

reklama


Podejrzenia wzbudziło to, że  Bosch, Siemens i T-Systems wystawiały konsorcjum BER rachunki na znaczące kwoty za usługi,  które nie były przewidziane w kontrakcie. Mimo to menedżerowie BER podpisywali te rachunki i realizowali płatności. Wątpliwości kontrolujących wzbudziło również  tempo realizacji płatności.

Bosch i T-Systems odmówiły komentarza.

Port lotniczy BER miał być prestiżową inwestycją w Niemczech ostatnich lat. Ale o prestiżu to trzeba w tym wypadku raczej zapomnieć. Ta inwestycja to ogromna klapa i wstyd dla Niemców. Do tego dochodzą skandale wokół tej budowy. Warto pamiętać, że BER budowany jest za pieniądze podatnika. Bo udziałowcami konsorcjum realizującego inwestycje jest niemieckie  państwo oraz kraje związkowe Berlin i Brandenburgia.

Tu widać, że czasami stereotypy weryfikują się w drugą stronę. Coś chyba nie tak jest z przysłowiową niemiecką sumiennością, uczciwością i dochowaniem zobowiązań? Ta inwestycja z całą pewnością nie wystawia dobrego świadectwa ani niemieckim firmom ani państwu.

Źródło: http://biznes.onet.pl/wiadomosci/transport/bosch-siemens-i-t-systems-podejrzewane-o-oszustwa-przy-budowie-ber/v9y287


logo
reklama
reklama
reklama
2015-08-11a Eurobank_sb_300x600 Image Banner 300 x 600
czerwiec_bannery_20.05 Image Banner 750 x 200
banners lexperto_set3_300x250 Image Banner 300 x 250
04.08_internet_i_TV Image Banner 300 x 250