GOSPODARKA BIZNES NOWE TECHNOLOGIE KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Rotawirusy w mrożonych truskawkach. ALDI ostrzega przed konsumpcją/15.06.2015/ Sieć supermarketów ALDI wycofała ze sprzedaży mrożone truskawki z obawy, że mogłyby być skażone rotawirusem. Konkretnie chodzi o produkty o nazwie „Golden Fruit Erdbeeren” i „Golden Fruit Beerenmischung“.

Producentem mrożonek jest firma Frost Import GmbH z siedzibą w Halle. - Każda truskawka mogłaby być nosicielką rotawirusa, ale nie musi - powiedział w sobotę (13.06) rozgłośni MDR rzecznik firmy. Ponieważ skażone mogą być tysiące mrożonych truskawek, na wszelki wypadek władze w porozumieniu z siecią ALDI wezwały klientów do zwrotu produktu do sklepu.

reklamaTruskawki pochodziły z Egiptu

Obecność rotawirusa stwierdzono w czasie rutynowej kontroli władz sanitarnych w magazynie producenta mrożonek. Zbadane truskawki pochodziły z Egiptu, a przetwarzane były w Halle. - Próbujemy dociec, ile z nich trafiło do handlu – podkreślono. Dokładne dane liczbowe nie są jeszcze znane. Jednak istnieje niebezpieczeństwo, że skażone są 24 tony mrożonych truskawek.

Sieć supermarketów ALDI dobitnie ostrzega przed spożyciem wspomnianych mrożonek. Klientów wzywa się do zwrotu produktu, obiecując zwrot pieniędzy.

Zastępca burmistrza Halle Tobias Kogge powiedział gazecie „Mitteldeutsche Zeitung”: - Producent zachował się wzorowo, ponieważ natychmiast zareagował. Z kolei dyrektorka Frost Import Christina Christiaans zapewniła, że jest to pierwszy tego typu przypadek w 36-letniej historii firmy.

Obok Saksonii-Anhalt produkt trafił również do sklepów w Nadrenii Północnej-Westfalii a także do austriackiej sieci supermarketów Hofer, który wycofał ze sprzedaży mrożone truskawki o nazwie „Sweet Valley Erdbeeren”.Źródło: Deutsche Welle http://www.dw.de/rotawirusy-w-mro%C5%BConych-truskawkach-aldi-ostrzega-przed-konsumpcj%C4%85/a-18516558


reklama
reklama
reklama
280214 lucky_300x250 Image Banner 300 x 250
logo