SPOŁECZEŃSTWO KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Sukces pierwszego balu wrocławskich soroptymistek / fotorelacja /


/ 03.02.2016/ W Narodowym Forum Muzyki odbył się Pierwszy Bal Charytatywny wrocławskich soroptymistek. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na stypendia dla młodych artystek.

Soroptimist International to organizacja pozarządowa o globalnym zasięgu. Aktywne zawodowo kobiety działają na rzecz poprawy bytu innych kobiet. Klub we Wrocławiu jest pierwszym w stolicy Dolnego Śląska. 29 stycznia zorganizował Pierwszy Bal Charytatywny, podczas którego bawiło się 120 gości.

- Pieniądzom uzyskane z biletów i licytacji w całości przeznaczymy na pomoc dwóm utalentowanym kobietom - skrzypaczce Sarze Dragan z Legnicy oraz wokalistce Marcelinie Beucher z Wrocławia. Obie mają na swoim koncie ogromne sukcesy i liczne nagrody. Stypendia pomogą im w dalszym rozwoju kariery artystycznej – mówi Lucyna Schumacher, prezydentka wrocławskiego Soroptimist International.

Uroczysty bal odbył się w Narodowym Forum Muzyki. Całość rozpoczęły występy stypendystek. Nie zabrakło niespodzianek – recitalu Krzysztofa Antkowiaka i pojawienia się gościa specjalnego – aktorki Grażyny Błęckiej-Kolskiej. Część taneczną otworzył uroczysty walc. W przerwach odbyły się dwie licytacje, między innymi dzieł Przemysława Tyszkiewicza, Tomasza Urbanowicza, Miry Żelichower-Aleksiun, Małgorzaty Warlikowskiej. Goście mogli również wylicytować biżuterię stworzoną przez Grażynę Błęcką-Kolską i Małgorzatę Herold, vouchery na weekendowy wyjazd i rowery.

- Bal trwał do 4. nad ranem. Usłyszałyśmy same pozytywne opinie. Cieszymy się, że mogłyśmy wykorzystać naszą solidarność w dobrym celu. Już teraz planujemy Drugi Bal Charytatywny, który odbędzie się w 2017 roku - mówi Lucyna Schumacher.

Wydarzenie nie jest pierwszym przedsięwzięciem charytatywnym wrocławskich soroptymistek. Klub we Wrocławiu ma na swoim koncie już kilkanaście akcji, między innymi coroczny Charytatywny Turniej Tenisowy rozgrywany na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci lub Fundacji Między Niebem a Ziemią, pomoc kobietom poszkodowanym podczas trzęsienia ziemi w Nepalu, wspieranie akcji prozdrowotnych.

Partnerami Pierwszego Balu Charytatywnego byli: Tim SA, Elektrotim, Fundacja Fabryka Sensu i Narodowe Forum Muzyki.
reklama
reklama
reklama
od 59 Image Banner 160 x 600
ford_grudzien Image Banner 750 x 200
08_12_swiatmotoroli Image Banner 160 x 600
olej 200x200-omega Image Banner 200 x 200