SPOŁECZEŃSTWO KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Angela Merkel dostała nagrodę od fińskiego rządu


/07.03.2018/ jak informuje interia.pl fiński rząd przyznał Angeli Merkel pierwszą nagrodę na rzecz poprawy pozycji kobiet na świecie. Z kolei szefowa niemieckiego rządu  postanowiła  przekazać równowartość nagrody - 150 tys. euro - organizacji z Nigru, która broni praw kobiet i dziewcząt.

Merkel przekazała nagrodę nigerskiej organizacji SOS Femmes et Enfants Victimes de Violence Familiale (SOS FEVVF), która pomaga ofiarom przemocy w rodzinie i przeciwdziała różnym jej formom, w tym zmuszaniu dzieci do małżeństw.

W Tampere nagrodę odebrała założycielka organizacji Mariama Moussa. Przyznała, że fundusze pozwolą urzeczywistnić cel, o którym marzono od dawna.

reklamaMerkel, która przesłała za pośrednictwem łączy interetowych pozdrowienia. Merkel powiedziała, że "nie możemy tolerować tego, że kobiety są narażone na przemoc tylko z tego powodu, że są kobietami".

Z kolei premier Finlandii Juha Sipila stwierdził, iż celem nagrody jest umacnianie równouprawnienia wszędzie na świecie. "Równość płci jest jedną z fundamentalnych wartości fińskiego społeczeństwa" - podkreślił szef fińskiego rządu.


Fińska minister ds. rodziny i służb społecznych Annika Saarikko powiedziała, że prawa kobiet są prawami człowieka. "Każda kobieta i dziewczyna na tym świecie ma prawo żyć bez przemocy i bez strachu przed przemocą". Nagroda dla Angeli Merkel na pewno pomoże jej wizerunkowi, w tych trudnych dla niej czasach Nie jest żadną tajemnica, że po kryzysu jaki wystąpił w Niemczech po wyborach i miesiącami powoływanym rządem – popularność Merkel w jej kraju wyraźnie zmalała Być może nagroda od fińskiego rządu poprawi nieco to jak widzą Merkel jej rodacy.  

Źródło: http://fakty.interia.pl


reklama
reklama
reklama
   zobacz także:   
   Tajemnice Krupp Bertha Werke Cz II Dwa sekrety