POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
reklama
reklama
reklama

Niemcy zbiorowo odesłali Afgańczyków


/13.09.2017/ Niemcy odesłały do kraju pochodzenia grupę Afgańczyków. Była to grupa osób, którym odmówiono w Niemczech prawa do azylu. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że ta skądinąd konieczna akcja nie była powiązana z kampanią wyborczą w Niemczech.

Deportowani Afgańczycy odlecieli do kraju samolotem z lotniska w Düsseldorfie. Nie wiadomo dokładnie, ile osób znajdowało się na pokładzie maszyny. Rada do spraw uchodźców w Nadrenii Północnej-Westfalii podała, że odesłano co najmniej 12 osób.

Przeciwko deportacji Afgańczyków na lotnisku w Düsseldorfie protestowało 180 osób.

Zdaniem organizacji wspierającej uchodźców Pro Asyl wznowienie deportacji jest chwytem wyborczym. "Władze demonstrują twardość, by złowić trochę głosów w środowisku wrogim uchodźcom" - powiedział szef organizacji Günter Burkhardt cytowany przez Interia

reklama


Na to wygląda, że ta skądinąd konieczna akcja była powiązana z kampanią wyborczą toczącą się teraz w Niemczech. Wydalenie z kraju migrantów, których wnioski o azyl zostały odrzucone, jest jedną tak się przypadkowo składa- że jest jedną  z obietnic złożonych wyborcom przez rząd Angeli Merkel w kampanii przed wyborami do Bundestagu.

Jednak wbrew obietnicy Merkel, liczba deportacji spada. Jak donosi Interia w pierwszym półroczu tego roku wydalono z Niemiec 12,5 tys. osób, rok wcześniej było ich 13,7 tys.   

Co ciekawe, na terenie Niemiec przebywa ponad 220 tys. cudzoziemców, którzy już stracili prawo pobytu. Zastanawia opieszałość władz w stosowaniu prawa? Tylko o słabość i zaniedbanie urzędnicze, czy może jednak chodzi o coś więcej?
Źródło: http://fakty.interia.pl


674x146_walther_ppq
generyczne_suwaki_300x250 Image Banner 300 x 250
25042017 Image Banner 200 x 200
banner16122016 160x600-colors-PL-CO Image Banner 160 x 600