POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
reklama
reklama
reklama

Ambasador Niemiec w Polsce: Reperacje to kwestia zamknięta


/12.09.2017/ - Ta kwestia prawnie i politycznie jest zamknięta, moralnie - nie - podkreślił ambasador Niemiec w Polsce Rolf Nikel odnosząc się do sprawy reparacji wojennych. Przyjmujemy naszą odpowiedzialność, staramy się pracować razem na rzecz przyszłości, aby zbudować coś na tych stosunkach – mówił cytowany przez media.

Rolf Nikel zapytany o opinię  w sprawie stanowiska prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dot. reparacji, oświadczył, że "nie chciałby komentować wewnętrznej debaty, która odbywa się w Polsce". Podkreślił, że na tę chwilę nic nie zostało zaprezentowane Niemcom.

reklama


"Nasze stanowisko (w kwestii reparacji) jest takie, że my stawiamy czoła tej odpowiedzialności i jest wiele okazji, kiedy już za to płaciliśmy" - powiedział ambasador Niemiec w Polsce.

"Niemcy zrobiły dużo, aby wspierać polską politykę przez ostatnie 25-30 lat. Po roku 1989 wspieraliśmy Polskę w zakresie jej wejścia do UE i do NATO. Wspieraliśmy Polskę, gdy mówiliśmy o wzmocnieniu wschodniej flanki; pracujemy ramię w ramię - razem - nad najważniejszymi kwestiami agendy politycznej np. w zakresie agresywnej polityki Rosji na wschodzie" – mówił cytowany przez media Rolf Nikel.Źródło: http://fakty.interia.pl


darmowa dostawa Image Banner 160 x 600
BTS v1 Image Banner 750 x 200
nowe Image Banner 300 x 250
banners_18-11-2014 zanox_v1_200x200 Image Banner 200 x 200