DOLNY ŚLĄSK KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA
reklama
reklama
reklama

Stammtisch, Renn, biznes i kultura


/28.06.2017/ To będzie kolejne już spotkanie polsko-niemieckiego klubu biznesowego Deutsch-Polnischer Stammtisch Breslau/Wrocław we Wrocławiu. Tym  razem spotkanie odbędzie się w hotelu Monopol. Mottem czerwcowego eventu będzie Połączona energia - letnie spotkanie na najpiękniejszym dachu Wrocławia,” (tłum „Gebündelte Energie – Sommertreffen auf der schönsten Dachterrasse Wrocławs”). Oprócz tradycyjnego get together integracja obejmie biznes i kulturę.


Po raz pierwszy podjęta została próba zintegrowania „pod jednym dachem”, a dosłowniej – na jednym tarasie, pozostałych niezależnych grup polsko- niemieckich działających we Wrocławiu


Hotel Monopol jest dobrze znanym historycznym budynkiem ale także miejscem , gdzie toczy się akcja sensacyjnej powieści Krzysztofa Tokarza* „Renn Breslau miasto złota i miłości”. Autor posiada ogromną wiedzę historyczną na temat miasta wraz z ciekawymi faktami, które nie są powszechnie znane. Będzie obecny na spotkaniu, więc warto skorzystać z okazji i osobiście porozmawiać.

Spotkanie ma luźny charakter, którego głównym celem jest networking, nawiązywanie nowych kontaktów, wzmacnianie obecnych relacji, wymiana doświadczeń oraz ponadbranżowy mix udanych rozmów.

Spotkanie odbędzie się w dniu 29 czerwca 2017 o godzinie 19.00 na tarasie Hotelu Monopol  (ul. Heleny Modrzejewskiej 2) we Wrocławiu. Poprowadzi je Magdalena Szumska, moderator grupy.

Zapraszamy serdecznie przedstawicieli Państwa Redakcji i prosimy o upublicznianie niniejszej informacji.

*Krzysztof Tokarz, doktor nauk humanistycznych, ekspert ds. stosunków polsko-niemieckich  ze swadą i niebanalnie przedstawi na spotkaniu swoją powieść. Książka opisuje losy dwojga ludzi uwikłanych w wojnę. „RENN Breslau - miasto złota i miłości” jest powieścią, chociaż można odnieść wrażenie, że to fabularyzowany dokument. Perypetie Hauptmanna Edwina Renna są pretekstem do podróży po Breslau i innych miejscowościach, których już nie ma. Wraz z Rennem przenosimy się do czasów, kiedy Wrocław nazywał się Breslau, Oława-Ohlau, a Trzebnica - Trebnitz. Dzięki młodemu Hauptmannowi będziemy mieli okazję „zobaczyć”, jak wyglądała sytuacja w Breslau, który w czasie II wojny światowej był jednym z niewielu miast III Rzeszy przez ponad 80 dni broniącym się przed Armią Czerwoną. Konsekwencje tej zaciekłej walki były tragiczne dla miasta i jego mieszkańców. Ale zanim miasto zostanie zmienione w kompletną ruinę, a ludzie – również główni bohaterowie tej powieści – przeżyją prawdziwą gehennę, „przespacerujemy się” po Breslau i jego okolicach.


banners22062016 120x600-zahrada Image Banner 120 x 600
logo
Banners - CPS commssion model nr 1 Image Banner 750 x 200
darmowa Image Banner 120 x 600