DOLNY ŚLĄSK KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA
reklama
reklama
reklama

Prezydent Wrocławia dostał  Niemiecką Nagrodę Narodową

/14.06.2017/ 13 czerwca  prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz odebrał Niemiecką Nagrodę Narodową. Dutkiewicz  został odznaczony przez Niemiecką Fundację Narodową przede wszystkim za wkład i zaangażowanie na rzecz rozwoju polsko-niemieckich stosunków. Uhonorowano także postawę Dutkiewicza przy wspieraniu integracji Polski i Niemiec z Europą.

Mam wrażenie, że to nagroda dla mojego miasta. Dla Wrocławia. A jeśli także dla mnie, to dedykuję ją mojemu nauczycielowi języka niemieckiego Stefanowi Pflaumowi. I wszystkim nauczycielom obcych języków na świecie. Tym, którzy pomagają światu w rozmowie – powiedział do zgromadzonych w Katedrze Francuskiej w Berlinie prezydent Dutkiewicz.

reklama
W uroczystości uczestniczyło kilkuset gości z całej Europy.  M.in. byli prezydenci Niemiec. Wygłaszając laudację, prof. dr Klaus–Dieter Lehmann (77 l.) przypomniał wiele inicjatyw prezydenta Dutkiewicza na rzecz wzmacniania integracji europejskiej oraz postrzegania Wrocławia jako miasta otwartego na ludzi i kulturę innych krajów. Przypomniał m.in. o organizacji ESK 2016, rozwijaniu współpracy z Instytutem Goethego, a także wzniesieniu „Pomnika Wspólnej Pamięci” na terenie dawnego cmentarza w parku Grabiszyńskim.

Prezydent Wrocławia jest już od dawna doceniany i nagradzany przez naszych zachodnich sąsiadów. Nie jest to pierwsze wyróżnienie jakie otrzymał od Niemców.  I pewnie nie ostatnie?


emag_banners_wow WOW_160x600 Image Banner 160 x 600
linia zielona Image Banner 750 x 200
0908muzyka muzyka_180px_150px Image Banner 180 x 150
14.09_internet_29.99 Image Banner 160 x 600