POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
reklama
reklama
reklama

Angela Merkel coraz częściej coraz ostrzej krytykuje Stany Zjednoczone


/ 30.05.2017 / Niemiecka kanclerz Angela Merkel w czasie spotkania z wyborcami w jednym z monachijskich namiotów piwnych mówiła, dlaczego ma coraz „większe wątpliwości” co do niezawodności USA jako partnera. Merkel nie po raz pierwszy w ostatnich dniach mocno uderzyła w USA.  Zaapelowała do krajów Unii Europejskiej o zachowanie jedności, co wybrzmiało jakby stawiała wotum nieufności Stanom Zjednoczonym

Kanclerz Merkel, która jest też szefową chadeckiej partii CDU, uczestniczyła w spotkaniu wyborczym z Horstem Seehoferem - przewodniczącym bawarskiej CSU. Obie partie tworzą w Bundestagu jeden klub poselski, wspólnie prowadzą też kampanię przed wyborami do Bundestagu. Wybory do niemieckiego parlamentu odbędą się już 24 września 2017 roku.

reklamaMerkel i Seehofer spotkali się z wyborcami w jednym z monachijskich namiotów piwnych. Wspólny wiec pomyślany był jako sygnał skierowany do elektoratu. Miały być pokazówką tego, że obie siostrzane partie zakończyły ostatnio ciągłe spory i swary, a teraz na krótko przed wyborami  zamierzają wspólnie walczyć o jak najlepszy wynik w wyborach.

Najwyraźniej Merkel chcąc wzmocnić swoją pozycję rozgrywa amerykańską kartę. Część niemieckich wyborców bardzo chętnie słucha karcenia USA z ust szefowej partii chadeków.  Wyraźnie mając na uwadze USA Merkel mówiła:

„- Czasy, gdy mogliśmy się całkowicie oprzeć na innych, dobiegły końca, doświadczyłam tego w minionych dniach - powiedziała Merkel. - Dlatego mówię: my, Europejczycy, musimy wziąć nasze sprawy w swoje ręce – zaznaczyła”.

Powstaje pytanie ile będzie miał cierpliwości Donald Trump i nie będzie reagował na niemieckie zaczepki. Te wyraźnie są wkalkulowane w wewnętrzna kampanię wyborczą Merkel. Pozwalają zasłonić problem jaki powstał z islamskimi imigrantami. A jak wiadomo  nie od dziś, zewnętrzny „przeciwnik”- w tym wypadku USA – zawsze dobrze się sprawdza w roli tego, który odwraca uwagę od wewnętrznych problemów.www.onet.pl


Renn Breslau miasto złota i miłości - Książki
600x200
choinka Image Banner 120 x 600
banery 27.04 Image Banner 250 x 250
3