SPOŁECZEŃSTWO KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Inicjatywa „Ogrody Polsko-Niemieckie” w Parku Skaryszewskim w Warszawie

/12.04.2017/ Ambasador Rolf Nikel przedstawił wczoraj inicjatywę „Ogrody Polsko-Niemieckie” w Parku Skaryszewskim w Warszawie. Wspólnie z władzami miasta stołecznego Warszawy ma być rewitalizowana część parku Skaryszewskiego. Znajdujący się w dzielnicy Praga-Południe teren zieleni między północnym brzegiem jeziorka Kamionkowskiego a aleją Emila Wedla ma stać się symbolem polsko-niemieckiej przyjaźni i łączyć polską i niemiecką kulturę ogrodową. Inicjatywa powstała bezpośrednio po roku jubileuszowym, w którym obchodzona była 25. rocznica podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

Prezentując inicjatywę w gronie polskich i niemieckich przedstawicieli świata gospodarki, ambasador Rolf Nikel powiedział:

reklama


„Ogrody Polsko-Niemieckie będą także symbolizować bliską przyjaźń łączącą nasze obydwa państwa. Przyjaźń, która rozwija się, a dzięki temu, że jest należycie pielęgnowana, rośnie i wydaje owoce. Z delikatnej roślinki, jaką było nasze sąsiedztwo, wyrosło potężne drzewo przyjaźni z niezliczoną liczbą rozgałęzień”.

Ogrody Polsko-Niemieckie są na świecie trzecim projektem, w ramach którego przy udziale Niemiec powstają ogrody przyjaźni łączące narody. Mamy nadzieję, że nasz projekt będzie mógł wkrótce stanąć w jednym szeregu z dwoma istniejącymi już obiektami tego rodzaju, Ogrodem Niemiecko-Francuskim w Saarbrücken (1960 r.) oraz Niemiecko-Amerykańskim Ogrodem Przyjaźni w Waszyngtonie (1983 r.).Źródło: Informacja prasowa

reklama
reklama
reklama
27032017 Image Banner 160 x 600
05042017 180x150_2 Image Banner 180 x 150
bez zobowiazan 2 standart Image Banner 750 x 200