POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
reklama
reklama
reklama

Polska na szczycie państw G20. Dzięki zaproszeniu Niemiec


/ 27.02.2017/ W zbliżającym się szczycie państw grupy G20, które odbędzie się w niemieckim Baden Baden, weźmie udział także nasz kraj. Polska otrzymała zaproszenie od Niemiec –gospodarza obrad. Szczyt skupia przedstawicieli najbogatszych państw świata oraz przedstawiciela Unii Europejskiej. Polska będzie uczestnikiem rozmów.

Posiedzenia krajów skupionych w grupie G20 są bardzo ważnym miejscem dyskusji na tematy gospodarcze, finansowe i polityczne. W szczycie G20 biorą udział przedstawiciele najbogatszych państw świata i Unii Europejskiej. Tym razem wyjątkowo w szczycie weźmie udział także Polska, która otrzymała specjalne zaproszenie od Niemiec. „Każdy kraj organizator ma prawo zaprosić jednego gościa i Niemcy postanowiły zaprosić Polskę” – mówi Wolfgang Schauble, minister finansów w rządzie kanclerz Angeli Merkel. W spotkaniach biorą udział ministrowie finansów, a także przywódcy poszczególnych państw.


reklama


W styczniu br. wicepremier Mateusz Morawiecki uczestniczył w konferencji przedstawicieli G20 w niemieckim Wiesbaden. W spotkaniu brali udział ważni urzędnicy reprezentujący poszczególne ministerstwa finansów oraz banków centralnych.

Zaproszenie Polski to wielki sukces nie tylko obecnego rządu ale nas wszystkich. Trudno powiedzieć, czy dostaniemy tam zaproszenie na stałe. Jednak nawet ten udział  należy potraktować jako ważne osiągnięcie. Być może Niemcy zapraszając Polskę do obrad G20 chcą pozyskać sojusznika, ale to w niczym nie umniejsza zaproszenia. Pokazuje, że ranga kraju rośnie i z Polską należy się liczyć również na arenie międzynarodowej. Z całą pewnością to pozytywny sygnał i ważny gest ze strony gospodarza G20, jakim są teraz Niemcy. Udział naszego kraju w szczycie G20, wśród najgobatszych krajów świata to ogromny sukces i wielka szansa.

Źródło: https://dorzeczy.pl


750x200_Canvas_v4
20_06_superpromocjaNeo Image Banner 160 x 600
17022016 adw-yes-zanox-wikorianska-300x250 Image Banner 300 x 250
Logo 120x60