POLITYKA   Komentator. Europa-Niemcy-Polska  
reklama
reklama
reklama

Kolonia przygotowuje się na Sylwestra. Nowa strategia bezpieczeństwa


/ 13.12.2016/ Wydarzenia w noc sylwestrową przed dworcem w Kolonii stały się synonimem napaści seksualnych migrantów na kobiety. Policja i miasto chcą zadbać o to, by w tym roku nic złego się nie wydarzyło.

Projekt strategii bezpieczeństwa przygotowany na tegoroczną noc sylwestrową ma służyć poczuciu bezpieczeństwa obywateli, ale także wizerunkowi miasta. Henriette Reker, burmistrz Kolonii zapewniała w poniedziałek (12.12.2016), że „Kolonia jest przyjaznym i bezpiecznym miastem”, a tegoroczna noc sylwestrowa będzie sprawdzianem skuteczności strategii wspólnie wypracowanej przez Federalną Policję i władze miasta.

reklamaDziesięciokrotnie więcej służb bezpieczeństwa

Noc sylwestrową w Kolonii ma zabezpieczać 1500 funkcjonariuszy policji – w ub. roku było ich tylko 140. „Nasze stanowisko jest takie, że w każdym miejscu, gdzie w Kolonii zbierają się ludzie – szczególnie w śródmieściu – muszą być widoczni policjanci i policjantki” – powiedział w poniedziałek komendant kolońskiej policji Jürgen Mathies. Służbę w noc sylwestrową będzie pełniło także 600 pracowników miejskich służb porządkowych i prywatnych firm ochroniarskich oraz 400 strażaków.

Milion euro na aparaturę monitorującą

Kolońską policję mają też wspierać posiłki funkcjonariuszy policji z innych regionów Nadrenii Północnej-Westfalii, aby nie powtórzył się chaos sprzed roku. Mathies przypomniał o ofiarach ubiegłorocznej nocy sylwestrowej: „Wzbiera we mnie złość, bo nie było tam policji, aby chronić ludzi. To nie może się powtórzyć. Dlatego zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wszyscy tu czuli się bezpiecznie”. W tym celu rozbudowano system wideonadzoru. Zakupiono aparaturę kontrolno-obserwacyjną za milion euro. Za dwa dni rozpocznie się instalowanie nowych kamer w mieście.Źródło: Deutsche Welle http://www.dw.com/pl/kolonia-przygotowuje-si%C4%99-na-sylwestra-nowa-strategia-bezpiecze%C5%84stwa/a-36742411


www.czesci-samochodowe-online.pl
logo
2016-07-05a gsonline_e_kulczynska Image Banner 750 x 200
bluzy polarowe zima Image Banner 300 x 250