GOSPODARKA BIZNES NOWE TECHNOLOGIE KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

Wrocławska fabryka będzie budować pociągi dla Niemców


/ 31.10.2016 / Jak informuje www.gazetawroclawska.pl/ firma Bombardier Transportation Polska, specjalizująca się w rozwiązaniach dla transportu szynowego i lotniczego, zainwestowała ponad 250 mln zł w rozbudowę zakładu we Wrocławiu. To tu  będą powstawać nadwozia pociągów dużych prędkości dla niemieckich kolei Deutsche Bahn. Jak pisze www.gazetawroclawska.pl produkcja ma ruszyć już na początku listopada tego roku. To kolejna niemiecka inwestycja na Dolnym Śląsku. Niedawno poinformowano, że w tym regionie będzie produkował swoje podzespoły Mercedes. To że wrocławska firma będzie produkować pociągi dla Niemców przyczyni się do powstania 100 nowych miejsc pracy.

reklama
Wrocławski zakład dzięki tej inwestycji, jako pierwszy w Polsce,  jak pisze Gazeta Wrocławska - dołączył do światowej elity firm uczestniczących w budowie pociągów dużych prędkości. Nowa inwestycja zakłada budowę nowej hali i sprawi, że do Polski  trafi najnowsza technologia, w tym spawania laserowego 3D, które do tej pory nie było stosowane w branży przemysłu kolejowego w Polsce.  Jest szansa, że inwestor zamierza również rozszerzać współpracę z polskimi partnerami i dostawcami. Oznacza to również, że we Wrocławiu będzie łatwiej o pracę dla ludzi z wykształaceniem technicznym.
Źródło: http://www.gazetawroclawska.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/wielka-inwestycja-bombardiera-we-wroclawiu-tu-powstana-pociagi-duzych-predkosci-dla-deutsche-bahn,11292043/


reklama
reklama
reklama
05_10_ SP-160x600-samoletem Image Banner 160 x 600
tirendo.pl
broker nowej generacji bannery Image Banner 750 x 200
Maskara Image Banner 300 x 250