reklama
reklama
reklama

Ruszyła fabryka Volkswagena. To już kolejna wielka inwestycja w Polsce w ostatnim czasie


/ 25.10.2016 / Oficjalne otwarcie nowej fabryki Volkswagena nastąpiło w poniedziałek we Wrześni. Zakład będzie produkował ok. 100 tys. egzemplarzy nowej wersji dostawczego Volkswagena Craftera rocznie. Zbudowana w ciągu dwóch lat fabryka ma zatrudniać ok. 3 tys. osób. Całkowita wartość inwestycji będzie wynosić gigantyczną kwotę bo aż ok. 1 mld euro. Seryjna produkcja w zakładzie rozpoczęła się na początku września.
O wyborze Wrześni, jako lokalizacji nowej fabryki, zadecydowały dobre doświadczenia koncernu związane z dotychczasowym funkcjonowaniem zakładu w Poznaniu. Już teraz ta niemiecka inwestycja zmieniła Wrześnię i okolice. Nastąpił

reklamaboom na zakup mieszkań i rozwijają się firmy korzystające z inwestycji VW. Jeszcze w 2014 r. Volkswagen ogłosił plany budowy nowej fabryki w Białężycach koło Wrześni. Prace budowlane miały ekspresowe tempo.

To już kolejna wielka inwestycja jaką ulokowała się w Polsce. Po Toyocie, Mercedesie, teraz Volkswagen. Polska staje się jedną z największych montowni i producentów części do aut ww Europie. To bardzo ważne, że to u nas lokują się wielkie firmy.

Jednak po 25 latach od odzyskania wolności ciągle nie potrafimy stworzyć własnego samochodu osobowego czy dostawczego, który byłby produkowany na masową skalę. Może pora przestać się zadowalać tylko z kolejnej fabryki zagranicznego koncernu, a wesprzeć własną myśl techniczną?Źródło: http://www.tvp.info/banners_19092015 Banner_200x200 Image Banner 200 x 200
tirendo.pl
23.06_29.99_luty Image Banner 750 x 200
 GOSPODARKA BIZNES NOWE TECHNOLOGIE KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA