GOSPODARKA BIZNES NOWE TECHNOLOGIE KOMENTATOR EUROPA-NIEMCY-POLSKA

We Wrocławiu niemiecki Praktiker przegrał z francuskim  Leroy Merlin?


/ 14.10.2016 / Najprawdopodobniej potwierdziły się informacje portalu GazetaWroclawska.pl sprzed wielu miesięcy. Niemiecki Praktiker musi  się wyprowadzić się centrum handlowego przy ul. Krakowskiej we Wrocławiu i ustąpi miejsca francuskiemu Leroy Merlin.

Firma Leroy Merlin nabyła nieruchomość przy Krakowskiej od warszawskiej spółki Parus. Od wielu lat najemcą budynku była właśnie konkurencyjna dla Leroy Merlin , niemiecka sieć Praktier. Jak pisał portal GazetaWroclawska.pl już wówczas francuska sieć Leroy Merlin zapowiadała, że przy Krakowskiej będzie chciała uruchomić swój sklep. Wtedy jednak niemiecki Praktiker ani myślał o wyprowadzce. Jego szefowie tłumaczyli, że mają ważną umowę najmu i chcą nadal prowadzić interes pod tym adresem.

reklama

Teraz jeszcze Praktiker przy Krakowskiej działa normalnie. GazetaWroclawska.pl powołała się na pracowników sklepu. Twierdzili oni, że  docierają do nich jedynie różne plotki, lecz nie ma żadnej oficjalnej informacji o wyprowadzce.

Największym przegranym chyba są jednak Polacy. Bo to nie oni zarabiają tylko na nich Niemcy lub Francuzi robią prawdziwe kokosy. To smutne, że po ponad 20 latach demokracji i gospodarki rynkowej o miejsce nie walczy żadna polska sieć, a jedynie dwie zagraniczne.źródło: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/koniec-praktikera-przy-krakowskiej,10737124/   


reklama
reklama
reklama
PS VR Image Banner 750 x 200
Mistrzowska pozyczka Image Banner 300x250
darmowa dostawa Image Banner 160 x 600