Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
Premier Saksonii krytykuje polski rząd za obowiązek kwarantanny i chce wpływać na zmianę polskich przepisów/27.04.2020/ To już premier drugiego niemieckiego landu naciska na Polskę w sprawie zluzowania przepisów o kwarantannie. Media poinformowały o tym, że premier Saksonii Michael Kretschmer skrytykował polski rząd za obowiązek 14-dniowej kwarantanny, nałożony na polskich obywateli, którzy wracają z zagranicy do kraju.
Uważam, że polski rząd się zagalopował - skomentował premier Saksonii obowiązek 14-dniowej kwarantanny, nałożony na polskich obywateli, którzy wracają z zagranicy do kraju. Kretschmer powiedział, że zamknięcie granicy w czasie kryzysu koronawirusowego spowodowało duży problem. To problem głównie dla Niemców, którzy korzystają z polskiej siły roboczej. Polskie władze wprowadziły przepis 27 marca, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W niedzielę polski rząd przedłużył obowiązek kwarantanny do odwołania. To bardzo nie podoba się Niemcom i wszelkimi sposobami próbują wpływać na polski rząd, by zmienił pod ich oczekiwania przepisy


sanitarne. Kretschmer to kolejny premier niemieckiego landu, naciska na polski rząd w sprawie przepisów kwarantanny. Niedawno prawie to samo co Kretschmer mówił, Dietmar Woidke, premier Brandenburgii i pełnomocnik rządu RFN ds. kontaktów z Polską. Strona polska chce wyjść niemieckim sąsiadom naprzeciw. najprawdopodobniej ugnie się pod naciskiem niemieckich władz landowych. W mediach pojawiły się zapowiedzi, że Centrum Informacyjne Rządu przekazało w niedzielę PAP, że rozumie sytuację mieszkańców terenów przygranicznych i na początku przyszłego tygodnia Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zajmie się tematem małego ruchu granicznego. „Pamiętajmy, że za granicami Polski, np. w Niemczech, mamy do czynienia z dużo trudniejszą sytuacją, jeżeli chodzi o zachorowania. Musimy brać pod uwagę ryzyko związane z możliwością przeniesienia wirusa z zagranicy oraz potrzeby mieszkańców terenów przygranicznych - oznajmiło CIR w odpowiedzi na pytanie PAP o kwestię ułatwień dla mieszkańców pogranicza polsko-niemieckiego w przekraczaniu granicy w czasie pandemii koronawirusa.
Niemcy naciskają na Warszawę bo zarówno Saksonia jak i Brandenburgia mocno korzysta na pracy Polaków.
Źródło: www.rmf24.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Fot. Wikipedia na prawach  Creative Commons
Paweł Sosnowski / Sächsische Staatskanzlei
reklama