Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-POLITYKA-
Premier Włoch w wywiadzie dla "Süddeutsche Zeitung" ostro skrytykował Niemcy. To Berlin stał się hamulcowym Unii Europejskiej
/20.04.2020/ Premier Włoch Giuseppe Conte, w wywiadzie  udzielonym niemieckiemu dziennikowi  "Süddeutsche Zeitung", skrytykował Unię Europejską i wezwał do większej solidarności, szczególnie teraz - w okolicznościach walki z koronawirusem. Conte chce emisji tzw. euroobligacji. Ale temu ostro przeciwne są m.in. Niemcy oraz ich satelici w UE Holendrzy.
Włoski premier
powiedział, że obecny kryzys jest największym szokiem od czasu drugiej wojny światowej. Według niego Unia Europejska powinna z całą siłą zareagować odpowiednio do skali zagrożenia. Jak wiadomo UE zawodzi w czasie tego kryzysu i to nie jet tylko opinia Włochów. Włosi nie mają złudzeń kto tak naprawdę rozdaje karty w UE. Dlatego Giuseppe Conte skrytykował też Niemcy i Holandię. Włoski premier zarzucił im egoizm. Według włoskiego
reklama


premiera, Niemcy, które utrzymują dużo większą nadwyżkę handlową, niż przewidują unijne przepisy, nie są lokomotywą, lecz hamulcowym Unii Europejskiej.
W odpowiedzi niemieccy politycy odbili piłeczkę zarzucając włoskiemu premierowi, że wykorzystuje "koronakryzys" do własnych, politycznych celów. Niemieccy politycy posuwają się nawet do wyzwisk wobec premiera Włoch. Pewien niemiecki polityk partii Zielonych nazwał słowa Contego "złymi i złośliwymi". "Tego typu kłamstwa mogą rozbić Unię Europejską" - powiedział niemiecki polityk. Jak widać powtórzył obowiązującą oficjalną narrację urzędników unijnych, że ci co ośmielą się powiedzieć niezbyt wygodną prawdę o niewydolności UE- to wichrzyciele i wrogowie. Oczywiście według tego schematu tymi „złymi”  są tacy jak premier Włoch i  rzekomo to właśnie oni szkodzą UE, a nie ślamazarne działania władz unii i polityka Berlina. Polityk Zielonych znalazł „winnego” złych opinii o UE w czasie kryzysu.


Źródło: www.fakty.interia.pl, Süddeutsche Zeitung,
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

Fot. Screen ze strony www.sueddeutsche.de