Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-KORONAWIRUS-
Niemcy spodziewają się bankructw
/06.03.2020/W ciągu ostatniej doby w Niemczech zmarły 92 osoby zakażone koronawirusem - poinformował w poniedziałek Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Łączna liczba ofiar śmiertelnych w kraju od początku epidemii wzrosła tym samym do 1434. W sumie potwierdzono 95391 przypadków zakażenia.
Dziennika„Frankfurter Rundschau” sporo pisze o pomysłach poluzowania ograniczeń. Komentator tej niemieckiej gazety uważa, że debata na temat strategii wyjścia z dotychczasowych ograniczeń musi być poprowadzona w sposób otwarty, uczciwy i konsekwentny. Frankfurter Rundschau piszę, że kwestia tego, kiedy szkoły zostaną ponownie otwarte, nie może na szczeblu federalnym być rozstrzygana tak chaotycznie jak ich zamknięcie. Gazeta
reklamanawołuje niemiecki rząd, by nie bał się mówić prawdy. Frankfurter Rundschau uważa, że w Niemczech  przez wiele miesięcy nie będzie pełnych stadionów. Komentator gazety przestrzega, że będą miały miejsce bankructwa. Nie wszystkie niemieckie firmy przetrwają obecny kryzys i część nich musi upaść. To będzie konsekwencja pandemii i to wydaje się być nieuniknione, nawet w tak bogatym kraju i o tak prężnej gospodarce jak Niemcy. Gazeta pisze, że nie da się tak szybko włączyć kraju z powrotem,  bo wówczas niemalże na pewno doszło do zwiększenia poziomu infekcji. W Niemczech w czasie pandemii wzrosły notowania rządu, a opozycja nie atakuje Angeli Merkel, z taką siłą jak przed pandemią. Wynika to z odpowiedzialności za państwo i  chęci współdziałania w czasie walki z koronawirusem.

Źródło: Frankfurter Rundschau, dw.de, Interia.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.