Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-KORONAWIRUS-
Wrocławski magistrat głuchy jest na prośby o zniesienie opłat za parkowanie w czasie epidemii/03.04.2020/ We Wrocławiu nie będzie darmowego parkowania na czas pandemii koronawirusa! O zawieszenie pobierania opłat za parkowanie przez samorządy  apelował m.in. minister infrastruktury. Niektóre miasta w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i zmniejszenie obłożenia transportu MPK znosiły opaty za parkowanie. Jednak nie prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Ten  zapowiedział, że nie planuje takiego ruchu. Podczas internetowego spotkania z mieszkańcami tłumaczył, że opłaty za parkowanie przynoszą 10 mln zł dochodu, a on musi dbać o kondycję finansową miasta. Pieniądze do kasy miasta wygrały ze zdrowym rozsądkiem i troską o zdrowie i życie mieszkańców miasta. Ta pozorna oszczędność może jednak nie być dobrym pomysłem. W ten sposób władze miasta nie narażają tylko mieszkańców, ale i kontrolerów. Kraków, Gdynia, Tychy zniosły opłaty parkingowe. Także Szczecin zawiesił opłaty za parkowanie, ale Wrocław mówi "nie"
Szef rządu podczas poniedziałkowej konferencji prasowej podkreślał, że Polacy odpowiedzialnie podeszli do apeli o pozostanie w domu i trzymanie się reguł wyznaczonych przez Głównego Inspektora Sanitarnego, które są zgodne z wytycznymi WHO mającymi zastopować rozwój koronawirusa na świecie.  Ale jednak są osoby, które z wielu względów muszą się poruszać po mieście. To jest nieuniknione nawet w czasie pandemii. Dobrze by było więc ograniczyć przemieszczanie się w tym trudnym czasie w środkach zbiorowej komunikacji. Jeśli ktoś już musi i ma taką możliwość, powinien skorzystać z własnego auta, a nie narażać siebie innych podróżując w pełnym ludzi tramwaju czy autobusie. Tu miasto Wrocław gdyby tylko zechciało mogłoby pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się epidemii zwalniając mieszkańców z opłat parkingowych. Ale obecny prezydent nie chce tego zrobić, bo jak sam twierdzi ważniejsze są pieniądze, które uzyskuje od kierowców. O czasowe  zniesienie opłat  postulowani działacze kilku stowarzyszeń, gdyż w obecnej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z transportu indywidualnego, do którego powinny skorzystać osoby, które ze względu na rodzaj wykonywanej pracy, muszą dojeżdżać do centrum miasta. O ułatwienia dla transportu indywidualnego apelowali też wrocławscy radni miejscy, którzy wnioskowali nie tylko o zniesienie opłat za parkowanie, ale też czasowe zawieszenie buspasów. Niestety wrocławski magistrat głuchy jest na prośby.

Źródło: tuwroclaw.com, wszczecinie.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

reklama