Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-KORONAWIRUS-
Słone kary za łamanie kwarantanny w Niemczech. Kara za spotkanie trzech niespokrewnionych ze sobą osób wynosi 600 Euro./25.03.2020/ Nie zachowywanie przepisów dotyczących aktywności poza domem w Nadrenii Północnej-Westfalii słono kosztuje. Na przykład kara za spotkanie trzech niespokrewnionych ze sobą osób wynosi 600 Euro. W miejscu publicznym mogą spotkać się tylko dwie niespokrewnione ze sobą osoby. Jeśli dołączy do nich trzecia osoba, to wszyscy zapłacą po 200 euro mandatu Jeśli ktoś  będzie jeść posiłek w miejscu publicznym, które od restauracji czy stoiska z przekąskami leży bliżej niż 50 metrów, zapłaci za to  200 euro mandatu. Również 200 euro mandatu grozi za  odwiedziny w ośrodku dla osób starszych. Prowadzących mimo zakazu bary, dyskoteki lub siłownie – czekają jeszcze surowsze kary. Oni zapłacą aż 5000 euro. Na restauratora, który jeszcze nie zamknął lokalu czeka kara w

reklama

wysokości 4000 euro. Premier Nadrenii Północnej-Westfalii Armin Laschet ostrzegł, że władzę będą karać nierozsądnych, i to konsekwentnie i surowo.
W Niemczech z powodu koronawirusa zmarło do tej pory 149 osób - poinformował w środę Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. To wzrost liczby ofiar śmiertelnych o 35 w porównaniu z wtorkiem. Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia Covid-19 wzrosła w RFN do 31 554. Osoby poruszające się po niemieckich miastach muszą zachowywać co najmniej 1,5 metra odstępu od innych. Kanclerz Angela Merkel oświadczyła, że jest to najważniejsza zasada, bo przy jej zachowaniu "możliwość zakażenia spada do zera". Również przedsiębiorstwa będą musiały wprowadzić ją dla swoich pracowników i gości.


Źródło: DW, Interia.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.