Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-KORONAWIRUS-
Kanclerz Niemiec Angela Merkel na kwarantannie i obawa o to czy nie jest zainfekowana
/23.03.2020/ Kanclerz Niemiec Angela Merkel miała w ostatni piątek kontakt z lekarzem, u którego wykryto koronawirusa. W związku z tą sytuacją musi zostać poddana  dwutygodniowej domowej kwarantannie. Poinformował o tym rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert. Merkel ma być codziennie poddawana testom na


becność SARS-CoV-2. Jednak pomimo kwarantanny zamierza dalej wypełniać obowiązki kanclerskie. Do niedzieli (22.03.2020) w Niemczech koronawirusem zaraziło się prawie 25 tys. osób, ponad 90 osób zmarło.
O tym, że koronawirusa wykryto u lekarza, który w piątek dokonał u niej rutynowego szczepienia, Merkel dowiedziała się zaraz po niedzielnej konferencji prasowej, na której ogłosiła zaostrzenie zasad dotyczących poruszania się poza domem, które przez dwa tygodnie będą obowiązywać na terenie całych Niemiec z powodu koronawirusa.


Źródło: tvp.info.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

reklama