Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-Koronawirus-
Koronawirus w Niemczech. Trudna sytuacja, a prognozy są jeszcze gorsze
/20.03.2020/U naszego zachodniego sąsiada już jest 13 957 zakażonych koronawirusem. Taką informacje podał Instytut Roberta Kocha (RKI). To aż o 2 958 przypadków więcej zidentyfikowanych infekcji w porównaniu z dniem wczorajszym. Z powodu zakażenia  zmarło dotąd 31 osób, aż 11 w ciągu ostatniej doby. To bardzo trudna sytuacja i nie widać jej końca. Eksperci uważają, że prawdziwa liczba przypadków zachorowań jest znacznie większa. Obecnie widać gwałtowny wzrost rozwoju wirusa w Niemczech.


Rozprzestrzenianie się koronawirusa w poszczególnych regionach Niemiec przybiera różną dynamikę. U naszego zachodniego sąsiada coraz bardziej obawiają się włoskiego scenariusza. Jeszcze nie tak dawno było to mało prawdopodobne, ale dziś już tego eksperci nie wykluczają. W Hamburgu są 32 przypadki na 100 tys. mieszkańców, a w Tybindze - siedem na ok. 90 tys. mieszkańców" – mówił jeden z eksportów, jednocześnie tłumacząc, że jest to powód wprowadzania zróżnicowanych obostrzeń przez poszczególne regiony. Niektórzy eksperci uważają nawet, że w Niemczech należy się liczyć z podobnym rozwojem sytuacji jak we Włoszech i Hiszpanii. W obecnej sytuacji podobne prognozy to wcale nie wróżenie z fusów, lecz wynikają z obserwacji dynamiki sytuacji w rozprzestrzenianiu się koranawirusa. Nikogo już nie trzeba przekonywać, że sytuacja jest poważna i może być jeszcze znacznie gorzej.


Źródło: fakty.interia.pl
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.

reklama