Komentator Redakcja
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia . Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności .

-KORONAWIRUS-
Media chwalą Merkel, a niemieckie miasto wprowadziło nawet godzinę policyjną
/19.03.2020/ W przemówieniu kanclerz Angela Merkel zwróciła się do mieszkańców Niemiec z wyjątkowym apelem o solidarność i dyscyplinę wobec zagrożenia  nowym koronawirusem. Nazwała je „największym wyzwaniem od czasu II wojny światowej”.
– To historyczne zadanie, z którym tylko wspólnie możemy się uporać – mówiła Angela Merkel. – Zależy to od każdego z osobna i tym samym od nas wszystkich – dodała.
– Sytuacja jest poważna i otwarta. To znaczy nie tylko, ale również, będzie zależeć od tego, z jaką dyscypliną każdy przestrzega i realizuje zasady – podkreśliła ciągle jeszcze szefowa niemieckiego rządu.
Dziennik „Nürnberger Nachrichten" pisze: „Sytuacja jest poważna. Proszę ją też poważnie traktować”. To były kluczowe zdania z przemówienia Angeli Merkel do narodu.  Gazeta pisała, że był to ze strony niemieckiej kanclerz  „błagalny apel o rozsądek mieszkańców
reklama

Niemiec”: weźcie się w garść, nawet jeśli to trudne – tak można streścić to, do czego ponagla kanclerz. I chce w ten sposób ostrzec przed być może następnym, najbardziej drastycznym z wielu już bardzo drastycznych kroków – zakazem opuszczania domu.
W celu powstrzymania rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 niemieckie miasto Mitterteich wprowadziło ograniczenia w poruszaniu się. Mieszkańcy nadal mogą wychodzić po zakupy, chodzić do lekarza i do pracy.
Władze powiatu Tirschenreuth, położonego w pobliży czeskiej granicy, poinformowały, że wprowadzają godzinę policyjną.  Ma ona obowiązywać do 2 kwietnia.
O ograniczeniach mieszkańców tych terenów informuje straż pożarna, używając w tym celu ogłoszeń i  ulotek. Burmistrz wydanym w oświadczeniu wzywa do tego, aby mieszkańcy Mitterteich pamiętali o swoim zdrowiu i zdrowiu innych ludzi oraz by nie rozpowszechniali plotek, które mogłyby niepokoić ludzi.
Niemieckie miasto dołącza do  miejsc na świecie, w których władze zdecydowały się na wprowadzenie godziny policyjnej. Godzinę policyjną, mającą powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa wprowadzają kraje Ameryki Łacińskiej  takie jak: Paragwaj, Honduras, Ekwador. Zdecydowano o wprowadzeniu godziny policyjnej w Libii, Tunezji.  Władze Iraku  wprowadziły godzinę policyjną Bagdadzie, a Filipin w Manili.

Źródło: „Nürnberger Nachrichten", fakty.interia.pl,
reklama
reklama

Drogi Czytelniku/Czytelniczko Komentator Europa-Niemcy-Polska nie gromadzi, ani nie przetwarza w celach marketingowych, ani innych Państwa danych. Strona zamieszcza reklamy zewnętrznych partnerów, a na ich politykę nie mamy żadnego wpływu. Zamieszczane są również linki zewnętrze, na które nie mamy wpływu. Swoją decyzję zawsze mozesz zmienić. Wystarczy namieść odpowiednie zmiany w ustawieniach. Tu o naszej polityce prywatności. Jeśli się z tym nie zgadzasz  napisz bezpośrednio do naszych partnerów, lub zrezygnuj z korzystania ze strony. Jeśli się zgadzasz, pozostań naszym Czytelnikiem.